Posledný pretek sezóny Poreč Triatlon 2016

Ukončenie sezóny som sa rozhodol ukončiť tento rok v chorvátskom meste Poreč na polovičnej Ironmanovej trati 1,9km – 90km – 21,1km.

1

Na pretek som sa rozhodol ísť po minuloročnej skúsenosti nášho Tomáša Malátka, ktorý mi opísal tento pretek ako veľmi rýchly a pekný. Tento rok ma zavolal Tomáš Bednář z Axis tritraining team aj s jeho partiou a ďalším členom bola Veronika z Prestigio Realiz. Všetko bolo pripravené už vopred niekoľko týždňov, ale pár dni pred odchodom sa nám skomplikovala preprava do Chorvátska. Ako inak na poslednú chvíľu sa dalo všetko zas do poriadku a mohli sme vyraziť na cestu už vo štvrtok. V piatok nás v Chorvátsku čakalo upršané počasie a celkom aj zima, ale v sobotu to už bolo počasie typické prímorské- slniečko, vietor a červené Chorvátske cesty po výdatnom daždi.

2

V sobotu, po rannom daždi, sme šli pozrieť trať cyklistiky, ktorá bola mierne kopcovitá, ale pekne rýchla. Adekvátne k trati sme sa pekne zas....... červenou naplavenou zeminou z miestnych polí. Po biku som sa šiel trochu rozplávať, ale voda mala približne 19 ⁰C, čiže rozplávanie bolo veľmi rýchle. Večer pred pretekom len ľahká 3 chodová večera, dáke to pivko, krátka porada pred nedeľným pretekom a hajde spať. Cieľ bol jasný isť si po osobák pod 5 hodín.

3

Štart preteku bol naplánovaný na 8:15, čiže aj ranné vstávanie bolo veľmi skoré. Okolo 7:00 sme boli všetci v depe, kde bolo treba skontrolovať kolo, uložiť veci do depa a pripraviť sa na vodu. Keď som prišiel k miestu plávania, dobrá nálada ma prešla tak rýchlo ako nikdy. Veľké vlny, zima a bóje tak ďaleko, že som ich ani nevidel J. Prvé do vody šli o 8:00 ženy a my o 15min neskôr. Na štart sa nás postavilo niečo okolo 300 pretekárov. Po prvých záberoch vo vlnách som si myslel ako dobre sa mi pláva, ale pravda bola niekde úplne inde. Z vody som vyšiel po 45min (takto dlho som 1,9 km nikdy neplával).

4

5

Všetko som dal do biku, kde som vedel, že stratu celkom stiahnem a aj sa mi to podarilo. Na rýchlej mierne kopcovitej trati s prevýšením 1000m sme absolvovali 4 okruhy na z väčšej časti uzavretej trati. Kolo mi vyšlo ako som chcel, za 2:28 hod som bol v depe a čakal na mňa asi najťažší beh v tejto sezóne, aby som sa dostal s celkovým časom pod 5 hodín. Na prvých 10km som to mal pekne rozbehnuté a bežal som to za 46 min, ale od 13 km som začal veľmi pociťovať stehná po biku, no môj cieľ bol stále reálny. Výrazne som spomalil na 16km, kde sa začala prejavovať únava a bolesti v nohách. Po dobehnutí do cieľa som vedel, že som si spravil nový osobák, ale celkovým časom som môj cieľ prekročil o 4 minúty.

6

7

8

Výsledkom môjho posledného preteku bolo 78 miesto s časom 5h 4min 4s. Hneď po preteku som bol sklamaný, že som sa nevedel viac vzoprieť a viac sa vyhecovať k lepšiemu času, ale po opadnutí emócií som bol neskutočne šťastný, že som dokončil ďalší krásny pretek, ktorý som mohol absolvovať so super ľuďmi v chorvátskom Poreči.

9

 

Ďakujem Vám všetkým za podporu!

S pozdravom Kubo