ŽELEZNÝ PRAJZÁK - Triatlon 10.ročník

Taková malá prajská olympiáda 250m plavání, 23km na kole v terénu a 4km běhu. Rivalita mezi mými kamarády v tomto závodě je obrovská, takže účast je více méně povinná. Omluvenka nepřipadá v úvahu.

Již od středy mne pronásledovaly střevní potíže, navíc jsem musel v sobotu do práce. Vstával jsem v 5 hodin ráno, což mi taky moc nepřidalo. Zamyslel jsem se nad zimní přípravou v plaveckém bazénu, běháním v kravařském parku, rehabilitacemi pod vedením naší týmové lékařky Monče a to vše přece nemohlo přijít vniveč!

Přes velkou předzávodní nervozitu stojím na startu...tepák nějak blbne.. 140 tepů.

Začíná odpočítávání..pozor start a vrhám se do vody. Voda má poněkud jinou barvu než v bazénu, hlavou mi probíhá..hlavně se nenechat rozhodit a v klidu zvládnout plavání. Nikde se neženu..z předešlého ročníku mám zakódováno, že nadměrné plýtváni silami se může vymstít. Břeh mám před sebou a obrovské povzbuzováními diváků mi zvedá opět tepovku.

Z vody údajně vybíhám kolem 15.místa, trochu dezorientovaný hledám svého "bajka". Málem začínám panikařit, ale už jej vidím.

Při nazouvání treter mě povzbuzuje Lazo a já naskakuji na kolo.

Začínám pomalu stahovat zavodníky před sebou, slabší bikeři jednoznačně odpadají.

I mě najednou předjedou dva borci, ale to jsou mí kamarádi pod vedením Matěje Lasáka, ale to už je jiná kategorie.

Nechávám je odjet...držet se jich? Na to nemám a raději si hlídám svoje tempo. Pomalu mě dojíždí další kamarád Libor Stříbný, začínáme spolupracovat a snad se nám to vyplatí. Pomalu přijíždíme na čerťák, kde předjíždíme další borce..v kopcích mě Libor tahá, určitě mu to vrátím..honí se mi to hlavou.

Konečně se dostáváme do Dobroslavic a máme za sebou poslední kopec! Sjíždíme lesem do Děhylova, přichází můj čas a předjíždím Libora a táhnu já jeho. Full se osvědčil na nerovné pěšince po hrázi vedoucí kolem řeky Opavy přes Jilešovice. Dojíždíme týmového kolegu Rosťu Suchánka, který oceňuje mého fůla. Pomalu se blížíme k Dolnímu Benešovu, kde sjíždíme dalšího borce, poslední kilometr jedeme ve čtverko do depa. Přezouvám do tenisek a vybíháme již v pěti. Obavy sice mám, ale věřím si v běhu a tak hned beru za své a kamarádům v kopci kolem zámku utíkám. Sám jsem překvapen ,ale přece to nebude tak lehké... Po kilometru mě předbíhá elite Kopřiva a dobíhá také Libor, zatím co Rosťa ztrácí, ale i tak se drží skvěle. Začínají mi docházet síly, ale stále se snažím držet. Asi 1km před cílem mi Libor utíká a mě opět blbne tepák.. ukazuje "192" tepů. Kluci z týmu mě povzbuzujou a já vybíhám poslední kopec, konečně vidím cil, už jen seběhnu dolu.. a je to tady konečně zapípal můj čip v cíli.

Z výsledku jsem spokojen - celkově 8-193 a v kategorii druhý po Liborovi, na třetím místě skončil Rosťa.

Vřele doporučuji další ročník, zase trošku něco jiného, ale bike převládá i zde!!!!!

Michal

Komentáře   

0 # Petr Lazecký 2011-07-11 11:06
Gratulace oběma členům za umístění na podiu a sám se musím pochlubit prvním manažerským úspěchem, když jsem "dovedl" juniora k druhému místu v duatlonu Železný Prajzáček.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Gisele 2018-01-17 16:07
I have checked your site and i've found some duplicate
content, that's why you don't rank high in google's search results, but there is a tool that can help you to create 100% unique content, search for; Boorfe's tips
unlimited content

Here is my web-site - TysonSmall: https://Philipp055.blogspot.com
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit