Xtremme Triathlon Brušperk

Dne 13.6.2015 nás čekal prosluněný terenní triatlon v Brušperku. Předpověd vyšla a vyjížděl jsem z domova za krásného slunného rána směr Brušperk. Na stránkách XTB už dopředu avizovali, že bohužel příjezdová cesta je uzavřena z důvodu opravy a hrozí komplikace. Jelikož jsem na závod jel poprvé, tak jsem si trochu pobloudil a dojel pomalu do Hukvald. Když už jsem po telefonické navigaci konečně cestu našel, tak se míjím v protisměru s Janem Schwazem a bylo mi hned jasné, že nejsem bludivší sám. Na tento závod se Novatop-áku dostavilo nevídaně moc a z 10. triatlonistů dorazilo 6

Brusperk 254

Brusperk 2

- Kubina Lumír, Lalík Michal, Macura Jiří, Richter Ondřej, Schwarz Jan i těžce nemocen Malátek Tomáš. Po přivítání a seznámení (někteří jsme se viděli popré) jsme se pomalu začali připravovat na závod a ukládat věci do depa. Po krátké rozpravě a sdělení, že neoprény jsou povoleny "teplota vody 24°" se mohlo jít na start. Neoprén zvolili jen Tom a Michal já si nebral, voda byla luxusně teplá a stejně bych nic nezískal já plavec/neplavec jenom bych se zdržel při vysvlékání v depu.

Brusperk 15

Start začal přesne v 11:15 h. Jako vždy pro mně hlavně přeplavat a neutopit se jsem 800 m zvládl a vylézal z vody jako vždy poslední z Novatopáku na 91. místě. Po poměrně rychlém odstrojení a dostrojení jsem vyrazil na steč 28 km MTB trati, která tvořila dva okruhy. Jelo se mi skvěle, zdálo se mi, že šlapu jako drak a predjíždím jednoho borce a borkyni za druhým-hou a mně snad za celou dobu předjeli jen dva. Dokonce jsem předjel i Novatopáka Jana, ale ten zrovna řešil technické problémy na svém kole, tak jsem to mněl snadné.

Brusperk 10

6

7

Do depa jsem dorazil na 58. místě a mohl vyrazit na 4 km běh. Ten už byl docela v pohodě a v mém průměru jsem si to pohlídal a ještě o jedno místo polepšil. Z Novatopáku do cíle dorazil první Tom. Na to, jak byl nemocen dokončil triatlon ze všech nejlépe a to se stihl ještě na MTB trati porvat s medvědem, zvednout se, naskočit na bike a pokračovat dál.

10

Závod to byl krásný a organizačně zvládnutý, čímž organizátorům skláním poklonu. A snad příští rok to vyjde a budu se zase těšit. Ahoj Lumír