Krátká zpráva o Mamutovi

Počasí hlásili poslední květnový víkend luxusní, jen příliš horko, i tak jsem po roce opět vyrazil na Mamuta do Přerova. Je to jeden ze silničních závodů, které rád objíždím.

Mamut Tour - profil 150 km

Klasicky na Mamutovi volím jen „zlatou střední cestu“, což letos obnáší 150 km (oficiálně 148) a přes 2000 výškových, po cestách a cestičkách zčásti známých i z bajkového Drásala či Šely: Lázy, Držková, Kašava, Grapy, Hlinsko …

Mamut Tour - start  mamut start 2 

Některé lesní sjezdy byly docela dobrodružné – rychlé a úzké, o adrenalinovou zábavu nebyla nouze. Na Grapech standardně utrpení – o fous větší než na bajku při Drásalovi, přece jen ty silniční převody …

Dušan Stoniš  Michal Rosmanit   já ve stoupání na Lázy

Sice kilometry po startu (až vlastně na Lázy) to byla pro mě dost honička v tepech, které úplně nechci, ale dál po trase pak už celkem dobrý. Proti loňsku jsem chytl vždycky nějakou slušnou a početnou skupinku, docela to odsýpalo. Počasí jakoby luxusní, až na to horko a sucho (zvlášť ve stoupání na Grapech to byla lahůdka), s tím pak problémy s průduškama – asi se mi už krátí dech :)   

Naše barvy hájili na stejné trase i Michal a Dušan, ti mi ale krátce po startu odjeli někam dopředu – mladí a rychlí. Na bajkové trase byl vidět Leo – jak jinak než klasicky na bedně.  Když to shrnu, docela vydařený (a vydřený) den.

Mamut Bike - 35 km, Leo Spáčil (kat. 50-59 let)  Mamut Tour, 150 km, já na bedně v "důchodcích"  

Celkově střední silnici 150 km vyhrál Petr Hampl, na plnotučné 220 km pak letos ve velké formě jezdící Dominik Buksa.

Mamut Tour - vítěz trasy 150km Petr Hampl  Mamut Tour - vítěz trasy 220 km Dominik Buksa 

Foto Žíža, Petr Tvaróg