CYKLO MAŠTALE 2016

MERIDA CYKLO MAŠTALE 2016

V sobotu 11.6.2016 jsem se zúčastnil 16. ročníku závodu Merida Cyklo Maštale. Tento závod jsem jel již potřetí a velice se rád do tohoto místa vracím. Nejenom, že je závod velice dobře zorganizován , ale hlavně se jede v krásném přírodním prostředí Toulovcových Maštalí.

Jezdím sem s rodinou na celý víkend, protože se startuje již v 10 hodin a potom máme celé odpoledne a neděli na projití z některých okruhů Toulovcových Maštalí. Opravdu můžu všem doporučit, jak závod, tak třeba jen strávený víkend procházkami v tomto prostředí.

m start

Samotný závod na 50km se startoval z náměstí v Proseči v 10.10 hod, na startu na trať 50km se nás sešlo kolem 350 závodníků, ale celkem na závod na všech tratích bylo přes tisíc startujících, což je na tak malé město slušný počet.

Po startu nás hnali do kopce směr Polička a potom nás navedli na polní a lesní cesty směr Budislav, Bor u Skutče, Zderaz a zpět do Proseče. Ještě před startem nás upozornili, že je trať oproti loňskému závodu upravena a je technicky náročná, jsou tam pasáže přes kameny, kluzké kmeny a velice náročný terén. Ale myslím si, že to bylo zveličeno, protože těch 50km jsem jel za 2 hodiny,čož činí průměrnou rychlost 25km/h a to je podle mě spíše rychlý závod. Technicky náročný závod byl pro mě spíše Olomoucký řetěz, kde s nasazením všech sil jsem dorazil v čase 2:35 a bylo to z 99% procent v terénu neupraveném a náročném.

m d

m c

Jelo se spíše po turistických stezkách v CHKO, dále se přejíždělo po silnicích a polních cestách. Nakonec jsem dorazil celkově na 41. místě a v kategorii na 4. místě (v mé kategorii bylo přecpáno (-: ! Závodu se také zúčastnil týmový kolega Leopold Spáčil, který se umístil celkově na 12.místě a v kategorii na 1. místě.