VALACHY DUATLON

9.5.2015 proběhl ji zmíněný duatlon. Očekávání bylo veliké, jelikož se hodně o pořadatelství, náročnosti hodně psalo a povídalo. Závod 3,5 běh-15km mtb kolo-1,5km běh.

06

Na startu se sešlo hodně závodníků 278 dospělých a více jak 200 dětí. Počasí se vydařilo a tak se závodilo parádně.  Z Novatopáků jsme se sešli tři, Tomáš Malátek, Lumír Kubina s ratolestmi, a Michal Lalík s dcerou. "Tati nevadí, že mi je zima hlavně, že dobře vypadám." (Nový dres Novatop Ghost)Věta kterou mě zaskočila dcera. Veronika Lalíková a Julie Kubinová startovaly v kategorii do 10let. Závod odstartovalo 44 chlapců a děvčat a umístění holek bylo skvělé. Veronika 3. v kat. a Julie 12. Trať byla pro děti výborně zvolená.

V hlavním závodě, který měl zpoždění, vybíhalo více než 270 závodníků do velmi dlouhého a táhlého stoupání asfaltovou cestou. Zpět se běželo lesní pěšinou, kde se již startovní pole roztáhlo snad po celé 3,5km trati. Lesní pěšina se zdála býti sucha a předpoklad, že stejné to bude i na MTB kole byla více než mylná. 15km cyklistická část byla náročná svým blátivým charakterem. Trať prověřila všechny a pády v blátě se staly běžně k vidění. Závěrečný 1,5km běh byl je na oklepání uschlého bláta.

11267184 724831887633994 8568412912184332725 n

11070497 724831864300663 8049348572671620655 n

11218200 724831937633989 4479269882646210164 o

11258484 724831920967324 948787258858011621 n

11131746 724831930967323 5712366391994379132 o

V cíli jsme jen sčítali škody, roztržená kombinéza Tomáš, a pochroumané vazy v koleni Michal. Jen provozní oděrky. První závod a první zkušenosti, co je ještě třeba dopilovat před hlavními triatlonovými závody.

11267747 725121727605010 2441150316659808427 o

Myslím, že se jinak závod povedl. Organizátoři to zvládli.  A závodnici se jako obvykle poprali s hromadou bláta.