Ramzovský bikemaraton 2014

V sobotu 23.8. si balím své saky paky a společně s taťkou se vydávám do Ramzové, kde se koná Ramzovský bikemaraton v rámci seriálu ŠUMPERSKÝ POHÁR. Po zhruba dvou hodinách přijíždíme konečně na místo. Výběr trati je jasný 40km/1600m převýšení.

Následuje skládání našich ořů, převléknutí a hurá projet začátek trati. Několik minut do startu pořadatel říká něco k trati, což mi nic neříká a jde to jedním uchem tam a druhým ven :D.

12:00 a je odstartováno. Po startu následuje krátký sjezd a hned výjezd až na Smrk. Ze začátku se mi šlape velmi ztuha, předjíždí mě malí kluci z kratší (18-ti kilometrové trati), chytám se jich a předjíždím je až v technickém výjezdu. Poté následuje úzká cestička přes borůvčí plná bláta, delší sjezd a poté hned bahnitý výjezd, který mě v pozdější době čeká ještě jednou L :D v tomto výjezdu dojíždím nějakou ženu (vůbec nemám tušení na jakém místě) a také taťku. Následují kořenité sjezdy a rychlé krátké výjezdy, kde jim ujíždím. Projíždím loukou a směřuji si to do cíle, kterým projíždím a bohužel ještě nezastavuji L :D. Při průjezdu mi hlásí, že jsem první žena což mě docela překvapilo. No nic jedu dál. V dalším delším stoupání mě dojíždí taťka jedeme bok po boku, až do bahnitého sjezdu kde mu ujíždím. Následuje klesání asfaltkou k občerstvovačce. Od občerstvovačky mě čeká asi nejdelší stoupání. Znova mě dojíždí taťka a zdárně se ho držím. No někde v polovině stoupání mě dojíždí žena (kterou jsem předjížděla) ani se ji nestačím chytit a už je asi 5m přede mnou. Pomalu mi dochází síly a stoupání ne a ne skončit. Nakonec se nade mnou bůh smiloval a vytoužené klesání je tady :D. Radost ale netrvá dlouho, když zjišťuji, že nepříjemný bahnitý výjezd musím jet znova. Nějaké síly mi ještě zbyly a tentokrát ho vyjíždím celý. Zde definitivně ujíždím taťkovi, a jelikož na vrcholku stoupání zahlížím první (teda v mém domnění) ženu tak ji chci ještě zkusit dojet. Ve sjezdu to pouštím hlava nehlava, výjezdy jedu na krev. Závěrečný sjezd už je nadohled na louce už jsem za ní a v zatáčce ji předjíždím a sprintuji do cíle. Nakonec to dopadlo líp pro mě :D.

Do cíle dojíždím v čase 2:34:14, celkově na 34.místě, 2.žena jelikož před námi dojela ještě jedna žena (juniorka) Jana Czeczinkarová, která se do cíle dostavila o necelou půl hodinu před námi :D což je teda obrovský náskok J.

Závod dokončilo 49 bikerů.

Závod vyhrál Petr Kubelka s časem 1:52:36, mezi ženami zvítězila Jana Czeczinkarová, která do cíle dojela v čase 2:07:51 

IMG 20140824 185847