Atlas Adventure

V sobotu v 6 hodin budíček, nachystat věci a hurá směr Davidův mlýn. 7:30- výklad tratě, kde se dozvídáme, že noční etapa se bohužel nebude počítat, jelikož se do noční šarvátky zapojilo i pár závodníků včetně největšího kandidáta na vítězství a reprezentanta ČR v podobných závodech Tomáše Petrečka ,který si zlomil prst na ruce L.

8:30 start kategorií S ,A ,B a o půl hodiny později zbytek startovního pole. Jelikož jsme byli v kategorii B museli jsme na stanoviště jezdit popořadě a průjezdové nepovinné kontroly pro nás letos neplatili.

Stanoviště A- Kružberk

Zde nás čekalo lezení, boulder, slanění z hráze, lanové překážky a plavání. Nejhorší bylo plavání, jelikož jsme museli dojít pod hráz (studená voda+ ostré kameny) a potom doplavat k obrázku s postavičkami a spočítat je.

AA 2014 136

Stanoviště B- Davidův mlýn

Disciplíny: objet zdejší trail a zapamatovat si 2 čísla a poté zdolání lanového centra

Stanoviště C- orientační běh

Další stanoviště jsme našli snadno, jelikož to bylo kousek od hasičárny. Na orienťáku nám sice pár kontrol dalo zabrat ale všech 10 nalezeno.

aa orientak

 

Stanoviště D- zřícenina hradu Vikštejn

Zde se nacházelo spoustu disciplín (např. fotoorienťák, kros běh, prusíkování…) Nám však zase dělalo problém vyřešit šifru J

Stanoviště E- camp Podhradí

Disciplíny: lodě, shyby, běh pro žetony, brod přes řeku…

Radši ani nebudu psát kolik jsem udělala shybů :D

Stanoviště F- břidlicové lomy Zálužná

Při cestě na tohle stanoviště jsme také okusili část dlouhé tratě Silesky. Zde jsme museli lézt do zdejších štol pro písmenko a poskládat slovo což se nám tentokrát podařilo

Nakonec jsme skončili na 1. místě v kategorii a 21. celkově s 617 body

Závod celkově vyhrál David Herber a Jan Wertich s 982 body

Celkově se závodu zúčastnilo 55 dvojic.

 

aa-mapa