Bikepark Kyčerka- zážitek zaručen!

Ač se jednalo o nezávodní akci, o zážitky z ní jsem se rozhodla podělit.

IMAG2236

Můj táta Petr měl narozeniny. Dlouho jsem si lámala hlavu, čím ho překvapím. Věcné dárky jako špatně odhadnutá košile, ze které leze pupek, nebo parfém s pronikavou „vůní" dokonale odpuzující vše živé...takové jsem zavrhla okamžitě. Upřednostním výběr ze zážitkových akcí. S takovými se v poslední době na trhu roztrhl pytel, nabídka šíleností je nepřeberná. Zůstávám ale při zemi, a tak se žádný seskok padákem ani jump z mostu nekoná.. Jednoduše, volím variantu na základě tátových koníčků. Jakožto vyznavači bajkingu a pěkného terénu na vyšší zdvihy zvláště, rozhodnu se pozvat ho na celý den do Bikeparku Kyčerka.

 

Jeho Scott 130/130 by snad i stačil, nicméně testovací enduro od Specialzed poskytne větší komfort, říkám si. Vytvářím narozeninovou koláž, posílám do mailu:

                            kolaz tatik


Rezervuji na celý den kolo, cena 700,- je sice dost, nicméně za celodenní zážitek to opravdu stojí! Půjčené kolo váží snad 17kg, Peťa není z nejmladších, a tak ho jistojistě potěší, že se k trailům nebude muset trápit horekopcom, vyveze ho předplacená celodenní kotva- Jízd tolik, kolik sám sneseš :-D (310,-/den)


V den „D" balím skoro poslepu všechny „cyklopotřeby" a volám tátovi, abychom doladili poslední podrobnosti srazu. Jaké horko mě polilo, když se ze sluchátka ozve zkroušeně: „Víš, Reni, já si včera na tenise natáhl sval, nemůžu jet" Grrrrrrr, naštvalo mě to, nicméně, všechno už bylo zarezervováno a domluveno, vydávám se s kamarádem, známým v Opavě jako „Starý Buchys", na cestu. Z Opavy směrem na Velké Karlovice, za hodinku a půl jsme na místě....

IMG 0991  IMG 0985


Vyzvedávám zarezervovaného oře, ladím posed a vydáváme se na první jízdu. Dole u kotvy Vám „vlekař" pomůže zaháknout lanovou smyčku kotvy za představec a hurá vzhůru. Začátek sjezdovky je krapet prudší, nevyhnete se tak jako na lyžích propružení ramene pomy a vymrštění vpřed, je dobré si trochu pomoct a přišlápnout si, abyste se vyvarovali lavírování na kole...Nahoře při vystupování většinou bývá taky obsluha, která v případě potřeby pomůže. Není to ale nic složitého. Přitáhnete oko jednoduše k sobě a vyháknete z představce...

IMG 0995 IMG 0993


Pak už jen stačí vybrat si ze 3 tras: MODRÉ, ČERVENÉ A ČERNÉ. Jak už barvy napoví, traily jsou rozděleny podle obtížnosti.

 

  • Modrý trail "UNIVERSITY TRAIL" je stvořený pro veškerou škálu jezdců. Vyřádí se zde začátečníci tak i pokročilí jedinci, kteří mají rádi rychlou jízdu přes louky, technicky pojaté klopenky a hliněné schody. Zakončená je dlouhou dřevěnou lávkou (100 m).
  • Červený trail "PLAYFULL TRAIL", který je spíše pro zdatnější freeridové bikery. Je zde několik dřevěných a hliněných skoků, klopenek různých velikostí a pasáže lesem. To vše se dá samozřejmě objet tak, aby i tato trať byla sjízdná pro ostatní enduro jezdce.
  • Černý trail "SCRAMBLE TRAIL", který je bezkonkurenčně nejrychlejší. Nabízí různé skoky střední obtížnosti a klopenky. Také je sjízdný i pro méně zkušené, a to díky možnosti těžší pasáže objet.
  • Mezi těmito traily jsou propojení, tudíž můžete přejíždět mezi jednotlivými tratěmi a vytvořit si tak zábavnou kombinaci jízdy dle Vašich představ.
  • Nesmíme také opomenout žlutý trail "I HAVE NO MONEY", který slouží k výjezdu bez pomoci vleku. ;-)
  • IMAG2239

Délka trailů

Modrý 1333m, Červený 1210m , Černý 980m

Výstupový 1257m

 

Protože jsem na Kyčerce už podruhé, užívám si každý trail s každou jízdou víc a víc, troufám si na dřevěné klopenky, skoky, baví mě to šíleně. Trochu nás zlobí bláto po nočním vydatném dešti. Některé klopenky dost kloužou, párkrát se válím po zemi :-D Buchys po pár jízdách získává trochu víc jistoty, i tak jezdí opatrněji, přece jen už ve svém věku „hůř srůstá" ;-)


Díky celodenní permici na vlek (10:00-18:00) si můžeme dovolit pauzičky na svačinku, dobrý oběd v nové roubence hned u sjezdovky. Obsluha vleku i restaurace je pohodová a ochotná. Parkoviště od areálu cca 200m.

K naprosté pohodě nám chybí oskárek, ten na nás vykouknul jen na pár minut a zase se schoval za mračnou deku. Každopádně neprší, to nám stačí. Bajkerů ve všední den velmi málo, o nějakém čekání na vlek nemůže být ani řeč.

                           IMG 0972


Táta se na nás přijel se zafáčovaným lýtkem přijel alespoň podívat, něco málo pofotil, očíhnul si areál a na svůj odložený narozeninový dárek se už moc těší!

 

IMAG2243Bikepark Kyčerka doporučuji všem, kteří si chtějí trošku vypilovat techniku a pohrát si s kolem. Dá se samozřejmě jezdit i na HT, ale neužijete si to tolik, mluvím ze své zkušenosti. Po pár jízdách vás začnou bolet ruce, větší skokům je lepší se na vyhnout, pokud si nechcete odvážet rám na 2 půlky :-D...


Přeju fajn zážitek, pokud se vydáte do Bikeprku Kyčerka ;-)


Pedálu zdar!
Karkule