okolo hradce

CYKOLOMARATON TOUR HRADEC KRÁLOVÉ

V neděli 2. června jsem se vydal na další závod ze série Cyklomaraton tour do Hradce Králové . Vývoj počasí a ranní pohled z okna předznamenal další blátivý závod. Odjížděli jsme velmi brzo a to kvůli bráškovi, který „musel“ stihnout dětské závody, kde si odbyl premiéru v Novatopáckém dresu. Po příjezdu na místo počasí příjemně překvapilo. Žádný déšt a dokonce se klubalo i sluníčko! 

   

 

soldán jr
Přípravu na bráchovy první závody jsme samozřejmě nepodcenili … Projeli jsme spolu slušně rozblácenou trať a po udělení instrukcí co a jak, jsme se přesunuli na start. Robik sice netrpělivě vyčkával na startovní výstřel kategorie žáci 7-8 let, ale přesto start pokazil. Dostalo se přes něj celé startovní pole! Ale Robin jako správný závodník se v průběhu jednoho kola vypracoval na 4. místo a sváděl dokonce boj o 3 flek! Bohužel, ve slalomu mezi stromy nebyla velká možnost předjetí a tak dokončil svůj první závod na 4. místě.

soldán jrr
Po skončení dětských závodů jsem byl s týmovým kolegou Radimem Fialou roztočit nohy a pomalu jsme se přesunuli na start, kde zrovna startovala dlouhá trasa na 60 km. Na šedesátce ale Novatop zastoupení neměl. Jakmile dlouhá o
dstartovala, nacpali jsme se do koridoru pro výhodnou startovní pozici. V 11:40 zazněl startovní výstřel. První velmi rychlé kilometry vedou po asfaltové cestě a nestačím se divit co něktěří ''chytří '' jedinci v balíku předvádějí. Chybělo opravdu málo a mohl se smotat celý balík. Při nájezdu do terénu se startovní pole pěkně rozdělilo. Tempo skupiny bohužel Radim nevydržel a ve vedoucí skupině nás jede kolem dvacítky. S přibývajicími kilometry pole řídne a jede se hodně rychle.

 m soldán   

Na zhruba desátém kilometru je jediný technický výjezd, kde borec přede mnou padá a já musím z kola taky! Celý výjezd tudíž už běžím, čímž jsem ztratil kontakt s vedoucí skupinkou. Zbývající kilometry pak jedu v 5-ti členném balíku, kde se poctivě střídá. Bohužel jet za někým v háku, obnáší neústálou sprchu bláta, kterého bylo na trati opravdu, opravdu hodně. S blížicím se cílem se snažím dostat na špici tohoto balíku, bohužel na úzké cestičce s trávou po pás to nejde. Tak aspoň šetřím síly na cíl. Jenže závěrečné kilometry vedou tím samým slalomem, jako měl bráška, kde se opravdu nedá předjíždět .V cíli už je přede mnou první junior, tentokrát pouze o 7 setin vteřiny a tak se musím spokojit s druhým místem v kategorii, což je pro mě i tak pěkný výsledek. Hodnotím jako povedený a hodně blátivý závod.

ma soldán

Trať na 30 km :
Martin Soldán   2. místo v kategorii JUNIOŘI
    
Radim Fiala     7. místo
v kategorii JUNIOŘI

m soldán st