Neděle v rytmu brambory a nepodařených únik

 

Dne 2.6. jsme se vydali s týmovým kolegou Kryštofem a dalším nadějným cyklistou P. Novákem na silniční závod  „Memoriál Jana Ferdyna“ v městě Dolní Lutyně. Závod patří pod seriál závodu SPAC, takže nouze o kvalitní soupeře nebyla.
Jednalo se o dvouhodinový silniční závod v rozmezí cca 10 okruhů (87km). Jako zázrakem se počasí vyvedlo a nabídlo nám modrou oblohu a vydařených 25°C

 

Průběh závodu byl poměrně hektický, už od prvních kilometrů byl jeden nástup za druhým a to po celý závod.  Z těch několika nástupů se ani jeden  na delší dobu nepovedl a to ani jednomu z nás. Kryštof se pak rozhodl schovat v pelotonu a šetřit se na závěrečný spurt, což se nakonec ukázalo jako dobrá volba.

            miniatura memorial

V posledním okruhu jsem se ještě dostal do skupinky ujetých, ale jelikož nebyl nikdo, kdo by pořádně potahal, byli jsme velice brzy dojeti balíkem. Při nájezdu do spurtu jsem vyjížděl z prvního místa značně prošitý, tudíž bez šance. Kryštof a Patrik, kteří vyjížděli z balíku, měli o dost větší šanci. K. se perfektně vyvezl až na posledních 100m, ale už nestačil přešpurtovat 3., tak byl na nepopulárním 4. místě. Já a Patrik jsme dojeli těsně za vítězem v pelotonu.

 

            miniatura memorial4

 

Závod jsme ohodnotili jako velmi zábavný a přestože jsme nejezdili na zadním kole, průměrná rychlost 43km/h je úctyhodná.

Ps: Kryštofovi jsme se samozřejmě kvalitně vysmáli :D…

 

Marek Hřivňacký