Fatranský MTB Maraton

 V sobotu ráno jsem vyrazila na další závody. Tentokrát mne cesta zavedla na Slovak XCM Tour v Rajeckých Teplicích na závod Fatranský MTB maraton. Něco málo po 8. hodině jsem dorazila na místo, vyzvedla si číslo a začala příprava na závod. Několikrát jsem laborovala s tím, co si na sebe vzít, jelikož dole bylo 9 stupňů, ale bůh ví, jak bude nahoře v kopcích a abych ve sjezdech moc nepromrzla. No nakonec to vyhrál krátký dres s návlekama a špurtky s návlekama na kolena. Start se pomalu blížil a hurá na to :)

 

 

fatran start

V 9:30 se ozval startovní výstřel a vzhůru následujícím kilometrům. Pořadatelé nám ulehčili začátky a místo přes mazlavé rozbahněné pole nás táhli pod první kopec po cestě. Po asi 4 km to začalo. Stoupání až do nějakých 1051m.n.m., které končilo na 15.km závodu. Stoupám celkem v poklidu, jedu si raději svoje tempo, jelikož nevím co mne čeká a hlavně vím, že toto dlouhé stoupání není jediné. Někdy v polovině kopce se ozvala pálivá bolest u kyčle, zvažuji tedy zda jet dál a nebo to sjet zpátky. Ovšem chuť tento závod dojet do cíle byla větší a tak jsem přemohla bolest a po 1hodině a 10 minutách jsem konečně byla na vrcholu prvního stoupání. Rychlý sešup dolů a opět nahoru. Začínáme stoupat v cca 10 lidech, zabírám vedoucí pozici naší skupiny a jedu svoje tempo. V průběhu stoupání nás předjíždí jenom vedoucí muž z dlouhé Karel Hartl a kousek za ním druhý Adam Pilčík a dále máme klid. Kousek před koncem 7km stoupání ze zazu slyším jenom "já už to také nedávám" a podívám se za sebe, co se to děje a najednou za mými zády se už nikdo nevyvážel. Tak mne to trochu nakoplo a frčím si to dále.

Sjezd z tohoto druhého kopce byl zajímavější, už dost tažený lesem,ale hlavně nějak moc bláta. V jeden okamžit volím raději cestu přes louži než okolo přes mazlavé bláto a moc dobrý nápad to nebyl. Ponořila jsem se po náboje,ale vše v pořádku a svišťím si to dolů. Někdy 15km před cílem mne překvapilo krátké stoupání, které bylo tak bahnité, že se pořádně nedalo ani vyjít, ale dalo se nějak vyběhnout, takže míjím další závodníky. Po tomto stoupání si dávám Gutara a snažím se dojíždět další a další. To se mi daří a dodává mi to sílu. Vyjeli jsme z kopců a čeká nás ještě pár km před cílem přes louky. Nohy táhnou, tak jse to paráda. Ale najednou se vjelo na pole, kde snad ještě den před závodem byly krávy a tak člověk nejen že se soustředí na terén ale také na to, aby nenajel na kravinec. Na dalším poli vidím frontu lidí, kteří jedou krátkou a nějak už nedávají tu váhu kola a tak klackem sundávali z kola bláto. Vidím před sebou poslední malý kopeček, který už dost lidí tlačí, ale mi to nedá a jedu si to pěkně na kole. Ale koukám, že poslední kopec to nebyl, ještě jedno krátké stoupání po poli, ale to už ani já nedávám. Kolo klouže že člověk málem jede na místě, i když ten pohyb místo nahoru byl spíše do boku. Sesedám, vybíhám a hurá dolů. Před cílem ještě špurtuji o lepší celkové umístění, což se mi daří a nakonec je z toho 93.místo celkově a 4. v kategorii. Vítězství v kategorii zůstalo na Slovensku díky Stanislavě Fajtové(SK Vazka Bratislava).

fatran
Závod byl parádní, před startem jsem se bála, že ty kopce pro mne budou smrt, jelikož jsem ještě letos takový dlouhý kopec nejela, ale nakonec mi to nějak sedlo. Počkala jsem ještě na tombolu, jejíž hlavní cena byla kolo Lapierre 529, ale bohužel. Vyhrál jej někdo jiný. Tak mi už nezbývá nic jiného, než nasednout do auta a jet odpočívat domů.

 fatran cil

Výsledky Fatranského MTB Maratonu