Krásný „hnojáček“ Bozeňov v hnusném počasí.

Krásný „hnojáček“ Bozeňov v hnusném počasí.

 

Dneska budu sama sobě kritikem, a tak krotím prsty na klávesnici, aby nevyplodily ve spolupráci s hlavou plnou dojmů jeden z mých dalších „vláčných“ reportů. Všem Vám, kteří si přečtou maximálně tak SMS a mail, dělám tímto velkou službu, dočtěte proto do konce, prosím ;-)

Počasí se ani po májovém měsíci neumoudřilo a tak meteopress sliboval na celý víkend vydatný déšť. Místo plánovaného víkendu na Šumavě, kde se jel stejnojmenný závod Král Šumavy (100/70km), jsme jako „rozumní dospělí lidé“ volili menší zlo: „Prdíme na to, štrachat se přes celou republiku a plácat se sto kiláků ve sra.kách, ničit matroš… A tak jsme se vydali za srajdama „jen“ 115 km do Dolního Bušínova. Jel se tu 5. ročník Bikemaratonu Bozeňovzařazeného do Šumperského poháru horských kol.

 

Průběh závodu:Fotografie0681

Ani nevím, kolik lidí se sjelo. Start byl k mojí nelibosti z kopce po asfaltu a tak si zase někteří plašani užívali svých pár sekund slávy, když se hlava nehlava řítili na přední pozice..Nájezd do terénu byl vcelku „o hubu“. Ostrá pravá a stojka po blátíčku a kamenech…Trať byla furt nahoru, dolů, bláto, kaluže, srajdy, mokro, kluzko, bahno, mokro a tak pořád dokola J …prostě hnus..Technických úseků poskrovnu, pokud nepočítám rozbahněné sjezdy s místy hlubším blatem. Stoupalo se hlavně po šotolkách. Krátká nastoupala cca 1120m, dlouhá 2059m. Mně se jelo všelijak, soupeřka Bětka Havlasová mi odjela v rozbahněném kopci terénem, kde si dost lidí šláplo. Pak mi ujela a tak jsem si jela svoje, aby mě nesjela další slečna.

 

Výsedky:

Ženy 19-39 let    29km

  1. Alžběta Havlasová    BB Cyklosport Superior
  2. Renáta Karkošková  NOVATOP Lapierre
  3. Tereza Gargelová     IN-Life cycling team
  4. Štěpánka Staňková  TNF Biketeam

Muži 19-29 let    54km

  1. Pavel Žák                Bike Triatlon Mořkovice
  2. Tomáš Stuna           BB Cyklosport Superior
  3. Bittner Jakub           BB Cyklosport Superior
  4. Jakub Sedlář           NOVATOP Lapierre

kompletní výsledky zde

 

   Fotografie0686       Fotografie0682

 

Výhra:Fotografie0688

normálně jsem ve výherním balíčku našla podvazkový pás…Už už jsem se těšila na divokou noc..na visačce však velikost extra small (XS, pro panenky prostě) :-D hm, tak nic no …. :-D

 

          Fotografie0689   

Jak hodnotíme závod:

 

Pořadatelsky moc fajn, atmosféra výborná, značení trati supr, dobré jídlo v cíli, teplé sprchy..co víc si přát ;-)

 

 

 

Pedálu zdar!

Karkule