Mistrovství Galaxie

Na neděli 1.4 byl naplánován závod Mistrovství galaxie, který se uskutečnil premiérově jako oficiální závod. Počet závodníku nebyl nijak velký, což lze přičíst počasí - zima, vítr, sníh. Na startu se nás sešlo přes 30 závodníků a naše barvy hájili: Mirek (přezdívaný Chuck), já (Olda), Tomáš (přezdívaný Kaštan), Pavel Raus, Zdeněk Kaštovský, Lazo, sestry Franerovic a Kryštof (přezdívaný Sastrong).

 

Start zazněl od chovatelů, kde bylo taky zázemí závodu. Po startu se jelo klidně až do Raduně, kde se najelo na prudší část kopce a to znamenalo roztrhání pole. Já se umístil v druhé skupině, jelikož tempo první skupiny bylo solidně svižné :-)
Naše skupinka spolupracovala celý závod a tak se nám podařilo dojet Mílu, který kroužil osamoceně. Jelo se mi hodně slušně, ale v posledním kopci jsem začal cedit a byl rád, že jsem si kluky ve sjezdu do Hlubočce sjel. Cíl byl umístěn v Raduni u hřbitova, kde jsme najížděli po hromadě ve složení: (Kuba F., Míla, Pavel H., Tom Satke, Jirka Foltys (nazývaný z Šatova "Spartakus") a Šampus. V kopci mi chyběli síly a tak z toho bylo 13. místo celkově.
Mistrovství galaxie byl první závod a test po vydařeném soustředění v Šatově :-)
Výsledky jsou ke stažení zde. Fotky z tratě jsou k vidění zde, fotky z vyhlášení zde.
Olda Kokošek