nejen závoděním...

                                  ...JE CYKLISTA ŽIV

Ač mám v nohách takové velikány jako je Iseran (nejvyšší alpský silniční průsmyk) nebo Bonette (nejvyšší silnice), stále mi v mém portfoliu chyběl ten nejdůležitější vrchol. Tím až do neděle byl nejvyšší bod okresu Opava a to bájná Červená hora (749 m) přezdívaná Čomolungma 

Po dlouhých měsících pečlivého plánování, jsem se v neděli ráno vydal na riskantní expedici. Vybaven jednou müsli tyčinkou jsem vyrazil přes Podhradí, Čermnou, Staré Oldřůvky a Podlesí dobýt chybějící skalp. Do Lhotky klasika proti a a po Silesii, pak už jsem projížděl krajinou, kde snad ani lišky nedávají dobrou noc, na hranici vojenského újezdu Libavá.

                                        Červená hora od Podlesí
  čh1

Před polednem se mi zjevila. Do krajiny majestátně trčící vysílač na mě působil jako protipól na kámen z magnetové hory

                              blízko cíli už jen 60 výškových metrů
  čh3

Po necelých třech hodinách jízdy podlehla tato pro všechny obyvatele okresu Opava mýtická hora síle mých dolních končetin. Na vrchol jsem se vydrápal místo snadnější modrou težší jihozápadní 5B stěnou. Tak jak kdysi dobýval území Viking, dobyl tento vrchol X-King. Těsně po dvanácté hodině SELČ jsem na ní stál.

  čh4

Jak praví metodika, sestup je kolikrát nebezpečnější než výstup. Proto po zhruba půl kilometru extremního downhillu jištěný kufry v pedálech, jsem zastavil u Zlaté lípy kde už přede mnou odpočíval třeba generál Ernst Gideon von Laudon .

                                                   Zlatá lípa.

                    čh5

Pobrukujíc si song jak ten generál jede skrz vesnici, jsem se spustil Cestou Česko-německého porozumění, dál přes Guntramovice a Kružberk abych zastavil v dalším výškovém táboře Melč na oběd (králík na smetaně s domácím knedlíkem). Po drobném zavodnění v Hr.n.Mor. jsem v podvečer s tyčinkou v kapse dorazil bezpečně do základního tábora.

Konec srandy, hezký výlet, od Podhradí po Kružberk jsem potkal 2 (dva) bajkery, místo hory je to sprostá placka, ale použiji slova pana Paroubka: kdo z Vás to má…

                                                                     Dobyvatel Hrdý
čh6

Teď mám před sebou další geografickou výzvu, spojit Filipovice, Červenou horu a nejvyšší horu v Hrubém Jeseníku https://mapy.cz/s/2UgJm s Červenou horou, Filipovicemi a nejvyšší horou v Nízkém Jeseníku. Start je naplánován u Pepovky, cíl pak u Pepy.