Cyklokros v Brně

kros

Už rok je to rok, co jsem si pořídila cyklokrosové kolo s hlavním záměrem mít ho jako zimáka. Postupně se mne pár závoďáků vyptávalo, kdy si objedu na něm první závod. Odolávala jsem, ale pak jsem se odhodlala zúčastnit se Brněnského cyklokrosového poháru, který se jezdí v průběhu listopadu každou středu. Všechny krosové závody v Brně se jedou v lese za Antroposem v místní části Pisárky. Okruh je jen 900m, ale pěkný, kopcovitý a rychlý. Na tomto základu okruhu se pojede 28. listopadu Český pohár v cyklokrosu.

Rozhodla jsem se postavit na start až třetího závodu, který se konal 18. listopadu. Sešlo se nás asi 25 dospělých, z toho 2 ženy. Hned po startu jsem pochopila, že to nebude sranda. Hlavně, když v této době vůbec netrénuji do rychla a celkově na kole sedím tak jednou až dvakrát týdně. První okruh mi trval 3,5 minuty a vzhledem k tomu, že se závod jede na 40 minut + 1 kolo, věděla jsem, že to bude hodně těžké. Někdy ve 4. okruhu mne už nohy nechtěly poslouchat hlavně u přebíhání kamenité překážky, ale říkala jsem si, že přeci to ti cyklokrosaři zvládají, tak musím také. Nicméně, jak je to u mne běžné, tak sice ve 4. okruhu nohy nechtěly poslouchat, ale s každým dalším kolem to zas bylo o něco lepší a lepší jak po stránce fyzické, kdy jsem se dostávala do tempa, tak po stránce technické, kdy mi už ani nepřišlo, že nejedu na biku, ale na krosce. V cíli jsem byla po 44 minutách a 11 objetých kolech. Dojela jsem někde ke konci závodního pole, ale hlavně jsem byla spokojená, že jsem to zkusila a těšila se na další závod, který se koná 25. listopadu.

kros-2

Bohužel 25. listopadu nakonec další závod nejedu a místo toho popíjím horký čajíček a vitamínky a dávám se zdravotně do pořádku. Tak snad ještě Brňáci nějaký kros letos vymyslí, ať si to trochu ještě vyzkouším v závodním tempu.

kros-3