sezóna 2015 - jelo se dobře

SEZÓNA 2015 – JELO SE DOBŘE

Letošní sezóna 2015 byla pro mě velikým překvapením. Můžu říci, že všechny závody v této sezóně se mi šlapaly velmi dobře. S nadsázkou můžu napsat, že jsem je odjel s velkou „lehkostí“ bez známek jakékoliv únavy. Prostě mi to letos sedlo, i když vím, že některé výsledky mohly být lepší. Ale zase si nevybírám závody, které jsou lehčí a které horší. Prostě sednu na kolo a jedu každý závod, i ten který mi třeba loni moc nesedl. Mám rád závody, kde je hodně techniky a pro změnu mi nesedí ty rychlé závody, kde jedete ve vysokém tempu od začátku do konce. Rád si vychutnávám závody, kde se šlape v terénu, přes nějaký ten brod, po lávkách, přes překážky i kde se táhnete do kopce. Kupodivu si zde nejvíce odpočinu.

pb6

Letos jsem začínal už hned začátkem dubna na Morkovském bajku. I když bylo úplně hrozné počasí, tak jsem jel. Závod byl těžký, ale byl to první závod, takže výsledek tomu odpovídal. Druhý závod CMT Pálava to bylo jiný kafe, krásné počasí, super prostředí, šlapalo to výborně. Na Pálavě jsem byl celý víkend, po závodě láhev dobrého vína, procházka krajinou, no prostě jsem si to užíval. Další výzvou na začátku sezóny 2015 byl pro mě závod Author Šela maratón a tady se mi dařilo dobře. Super terén, žádná křeč, dobře našlápnuto.

          pb4

Během celé sezóny jsem jezdil nejvíce závodů v sérii KOLO PRO ŽIVOT, kde jsem jel první Jestřebí Hory, dále Drásal Holešov, což je závod velmi dobře zorganizovaný, perfektní trať a kdo má odvahu a sílu si může zajet i Obr Drásala 175km, ale to není nic pro mě. Manitou Chrudim, Znojmo Burčák – závod na mě velmi rychlý, téměř pouze polní cesty a silnice (ale burčák byl velice dobrý, opět bezva víkend), Oderská mlýnice – super atmosféra, spousta známých bikerů včetně Jaroslava Kulhavého a závěr této série byl v krásném prostředí Arény Vysočina v Novém městě na Moravě.

       pb7

Další odjetá série závodů byl Drahanský pohár, což je pro mě vzdálenostně nejbližší záležitost. I když je to série XC závodů, tak pro mě velice příjemné zpestření, jelikož se jedná o technicky náročné tratě, jede se krátký úsek v několika kolech. Poslední závod se jel v netradičním prostředí Westernového městečka v Boskovicích. Start a cíl byl na písečném prostředí a byl to docela výkon se v zatáčkách na kole v tom písku udržet.

                                                                           pb2

Také zde vypíchnu závody, které jezdím pravidelně, jsou mé oblíbené a určitě bych je všem doporučil. Velmi známá Rohálovská 50, Rusavská 50, Silesia Opava, CMT Ostrava – start do úžasného kopce, Stupava Škoda Trophy – zde jsem byl už po několikáté, super organizace, perfektní závod, úžasný relax po závodě. A také závod opět v Aréně v Novém městě na Moravě Birell Bike Vysočina.

       pb3

No a jako poslední zde uvedu můj nejúspěšnější závod sezóny 2015 pro mě a to byl Jeřáb 1003 v Červené Vodě, kde jsem skončil na 3. místě. Opět velmi vydařená trať, zázemí, pohoda a super parta lidí.

No a to nejlepší nakonec. Veliké poděkovaní všem, kteří se podíleli na tvorbě týmových dresů. Letos opravdu super materiál, perfektně barevně sladěno.

        pb1

Poděkování Petru Lazeckému, že mi vždycky šoupne tabulku a reporty na stránky týmu.

Další velké dík patří všem sponzorům, kteří se podílejí na chodu týmu Novatop – Lapierre!

A rád bych také popřál všem svým týmovým spolu bikerkám a bikerům, aby se jim v té nastávající sezóně 2016 dařilo ještě lépe než v té letošní 2015 !!!  

Mějte se fajn, Petr