Pell's Soběšická mulda

Pell's Soběšícká Mulda, to je menší prestižní závod v Brně. Letos jsem se po letech rozhodla postavit na start, když už na okruhu tak často trénuji, i když poslední měsíc závodů dokazoval, že už to není ono a měla bych se na to letos už vykašlat. Ale nedalo mi to :). Ale postupně od začátku.

Jak jsem říkala, trasu mám už pěkně natrénovanou, ale málem se mi tyto tréninky staly osudným a závod jsem nejela. Při posledním tréninku na okruhu ve středu mi povolily ložiska v zadním kole. Naštěstí kluci servisáci dali kolo během dvou dnů do pořádku a mohla jsem se těšit na neděli.

Neděle ráno, teplota 5 stupňů. No, nic moc, ale jdeme na to. Na start to mám z bytu jen 3 km, takže jsem si pohodově vyjížděla až po 10. hodině. Trochu jsem se zahřála, vyzvedla číslo, pokecala se známými a tak nějak to uteklo a hurá na start.

IMG 0334       DSC2937

V 11:35 zazněl startovní výstřel a vydali jsme se pěkně na 3x 5km. Nohy se chytly hned od začátku, tak si říkám, že to zkusím napálit a uvidíme. Rychlé tempo po startu jsem dokázala akceptovat jen po Soběšice, kde jsem dojela v ženách 1., ale potřebovala jsem si trochu orazit a hned byly 3 ženské předemnou. Říkám si klídek, závod ještě chvíli potrvá a přeci nejsem na takové sprinty "stavěná". Do konce prvního okruhu jsem se trochu vzpamatovávala, ale ani druhý okruh se mi nejel dobře a předjela mne ještě jedná žena. Naštěstí ve třetím kole se to chytlo a zase to šlo, ale bylo už pozdě něco zachraňovat. No, chtělo by to aby závod měl trochu více než 15 km. V cíli to tedy bylo 5. místo v kategorii, ale byla jsem ráda i za to. Vzhledem k tomu, jak se mi poslední dobou jezdilo, tak jsem byla spokojená i s tímto výkonem.

 DSC2975

Musím hlavně poděkovat všem, co mi fandili (Láďovi, Verči, Radimovi, Kristiánovi a také mamce), bez nich bych se asi nevyhecovala jet takové tempo :)

V cíli jsem se ještě potkala s našim Peťou Bučkem, který mne rozesmál slovy "Už jsi rozjetá nebo teprve půjdeš?". Se slovy, že já už se jdu jenom vyjet jsme projeli polovinu trasy, popřála mu hodně štěstí v závodě a frčela si to do tepla na byt. Peťa nakonec skončil na pěkném 12. místě v kategorii.

                                                  IMG 0647