finále kolo pro

KOLO PRO ŽIVOT – Vysočina Arena Tour

V sobotu 3.10.2015 jsem se zúčastnil posledního letošního závodu série Kolo pro život v Novém Městě na Moravě pod názvem Vysočina Arena Tour.

Při příjezdu na místo jsem výborně zaparkoval hned vedle Startu, takže jsem nemusel absolvovat dlouhou cestu k registraci až od spodního parkoviště. Počasí bylo z rána velmi chladné a docela dost foukal studený vítr. Po registraci jsem neměl vůbec odvahu se převlékat, protože zima byla opravdu veliká. Nakonec jsem se odhodlal a nastrojil jsem se do týmového dresu.

         bpp

Pak jsem jel projet kolo a narazil jsem na Jardu Kulhavého. Tak jsem nelenil a trochu jsem s ním hodil řeč. Původně poslední závod Kpž měl jet, ale protože byl mírně nachlazen, tak závod vypustil. Bylo to z toho důvodu, že ve středu odlétá na před olympijské testy do Ria v Brazílii. Po rozjetí jsem se začal řadit do svého přiděleného startovního koridoru. Docela mě překvapila obrovská účast všech závodníků včetně těch nejmenších nás bylo kolem 1700 celkem. Jediné co bylo nepříjemné, tak to čekání na start v takové zimě.

       bps

Ve startovním poli jsem si všiml své kolegyně z týmu Jany Čupové. Pozdravil jsem ji a tajně jsem ji záviděl“ její VIP startovní číslo 153. Po startu se to pomalu rozjíždělo a po dobu asi tak 4km se nedalo téměř předjíždět a nezbývalo než se držet jedoucího davu a dávat si pozor, aby mě někdo nesejmul. Hned ze začátku tratě jsme si projeli trialové úseky plné kamení, potom jsme vystoupali a pokračovali po lesních cestách, které byly vysypány drceným kamením. Proto má obezřetnost byla na místě, abych si zde nerozbil „hubu“ jako těch několik závodníků přede mnou. Občas takové neuvážené chování závodníků nechápu, ale možná je to také mým věkem.

Čím starší, tím opatrnější asi jsem!

Trať byla vedena po lesních cestách a cestičkách dosti prorostlých kořeny a tak jsme si užili trochu té techniky. Štěstí bylo, že nebylo mokro, protože by projíždění v takových úsecích vypadalo trochu jinak.

V druhé půlce závodu byla trať lepší, ale pro změnu úseky byly v otevřené krajině, tak silný studený vítr dával o sobě hodně znát. Nejhorší pro mě byl závěr závodu asi 3km, kdy nás po vjetí do areny ještě hnaly po trati, kde v zimě jezdí běžkaři a nebylo to vůbec příjemné. Prostě ten závěrečný úsek mi dal dost zabrat. Vidina cílové rovinky mě doslova hnala dopředu. Projetím cíle jsem si vydechl a těším se na závěr letošní sezóny.

         bpc

Nakonec jsem při tak velké konkurenci dojel celkově na 144. místě a v kategorii na 29.místě.

Vyzvednu zde i velice výborný výkon Jany Čupové, která dojela v kategorii na „bramborovém“ 4. místě, což v takovém závodě je SUPER výsledek. Gratuluji !!!

Rád bych se zde zmínil o organizaci celé série závodu Kolo pro život. Závody jsou velice dobře zorganizované, jak od základních věcí jako je parkování vozidla až po služby, které jsou poskytovány jak při závodě, tak i po něm.

Sportu zdar, Petr