12 HODIN NO LIMIT

12 HODIN NO LIMIT a nový rekord štafet

Novatop Lapierre zářil na dvanáctihodinovce.
Původně jsme byli přihlášeni jako jednotlivci, ale v pátek jsme se s Ondrou dohodli na štafetě. Byla to pro mě pochopitelně výzva. Bylo jasné že strategie a tempo bude jiné z čehož jsem měl dost respekt.
Sobotní ráno po večerním dešti a noční bouřce bylo sice chladné, ale hvězdy napovídaly pěknému dnu a to se nakonec potvrdilo.

12h zámek


Trať po dešti byla perfektní a bez bláta. Jedno kolo mělo cca 12km a převýšení 240m.

V 6:30 všichni odstartovali. Naše strategie byla střídat po každém kole a i toto byla perfektní Ondřejova taktika

12h michal

Naši největší soupeři byli Lukáš Heinrich a Jan Winkler tým Cyklosport H+F.
Po první hodině jsme měli náskok 40 sekund a tento náskok se postupem hodin zvětšoval. Největší obavy jsem měl z případných technických problémů. Ani to nás neminulo a Ondra přijel v 5. kole s defektem, naštěstí v závěru okruhu a dojel na předávku po předním kole jako profík.

12h ondra

Během mého kola Ondra servisoval. Byl to naštěstí náš jediný technický problém. Kolem 14-té hodiny přišly fyzické problémy a krize. Bylo to i znát na časech odjetých kol. Naštěstí jsme si mohli dovolit trošku zvolnit, měli jsme 10-ti minutový náskok a i soupeřům ubývaly síly. Závod pokračoval a mi postupem času začalo být líto těch jednotlivců, které jsme pořád předjížděli a oni stále bojovali s vyčerpáním.
V 17:33 jsem předával Ondrovi a bylo jasné, že jestli chceme pokořit hranici 26 kol a tím vytvořit rekord štafet, musíme do toho dát vše.
Ondrovy časy kol byly 26-28 min, moje pak 27-29 min.
Bylo to tedy v našich silách a já netrpělivě čekal v 18 hod na předávku. Byl jsem z tempa posledního kola mého parťáka zaskočen, do vypršení časového limitu jsem měl 29 minut, což mohlo s odřenýma ušima stačit, ale jak Ondrův, tak můj čas posledního kola byl fantastický. Stejně dobrý jako časy prvních kol a ve finále jsme měli ještě necelé 3 minuty rezervu.
  
        12h st

Také v umístění jednotlivců novatopáci obsazovali stupně vítězů v hojném počtu.

12h tomáš b

12h mirek

Stupně vítězů obsadili:
Jakub Sedlář (2. místo celkově a 24kol),
Tomáš Boreček (1. místo v kategorii a 21kol),
Mirek Frkal (2. místo v kategorii a 20kol), 
Klára Kubínová (1. místo mezi ženami a 15kol),
štafeta Ondra Kavan a Michael Vilášek.

12h kuba

Také je potřeba vyzdvihnout další borce našeho týmu za jejich výkony:
Tomáš Kubný (8. místo v kategorii a 17kol), Michal Waigner (4. místo v kategorii a 19kol), Michal Rosmanit (6. místo v kategorii a 16kol),  Dušan Stoniš (4. místo ve štafetách) a po dlouhém léčení utržené achilovky Petr Lazecký (5. místo v kategorii a 18kol).

12h tomáš

12h dušan

12hodin 2015 1

Dětského závodu se pak ještě zúčastnila Tereza Lazecká a dojela na třetím místě

12h trz