Bike Čeladná

BIKE ČELADNÁ

Již druhým rokem organizuje Radim Kořínek beskydský mtb maraton BIKE Čeladná.

Hlavní závod měří 55km s převýšením 1300m. Trasa závodu vede z Čeladné přes slavné turistické centrum na Pustevnách zpět do Čeladné. A pro mnohé bikery je výstup do výšky 1000 m.n.m nezapomenutelným zážitkem. My jsme měli na staru mezi více než 300 závodníky hned několik členů. Viky (Adam Pilčík), Jana Čůpová, Petr Buček a další patřili mezi naše želízka v ohni.

2

Nejlépe se s velmi kvalitní konkurencí, v čele s Jaroslavem Kulhavým a Pavlem Boudným pral Viky. Od startu se na čele usadil Pavel Boudný s Jardou Kulhavým (toho, ale krátce po staru potkal defekt a ztratil tak možnost bojovat o nejvyšší příčky). Za touto dvojicí - později již jen osamoceným Pavlem se utvořila velmi silná tříčlenná skupinka pronásledovatelů ve složení Viky, Jirka Daněk (týmový kolega Pavla Boudného) a Milan Damek. Viky s Milanem se společnými silami snažili dojet osamoceného Pavla, ten si ale svůj náskok suveréně kontroloval. To pro pronásledovatele znamenalo boj o druhé místo.

3

A boj to byl opravdu pořádný! Posledních 10km bylo ve znamení jednoho pokusu o únik za druhým. Ovšem nikomu se osamostatnit na druhém místě nepodařilo a tak o celkovém pořadí rozhodl až cílový spurt. V tom měl nejvíce sil Milan, který těsně porazil Vikyho. V cíli je dělilo jen 11 setin sekundy.

Viky si díky celkovému třetímu místu připsal na konto i suveréni vítězství v kategorii!

1 bikeceladna

Další z našich:

Jana Čupová 3.

Petr Buček 21.

Záznam ze závodu si můžete pustit ve čtvrtek 24.9. na ČT SPORT!

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10110938667-cyklistika/415232401081011-bike-celadna-2015/

Všem gratulujeme!