Rallye Sudety 2015

Ve čtvrtek, 10.9., spolu s taťkou, vyrážím směr Teplice nad Metují, kde se v sobotu konají slavné Sudety. První noc spíme na parkáči v Ádru. V pátek jsme si jeli projet část 60-ti kilometrové tratě, která mě v sobotu čeká. Vyrážíme z parkoviště a po chvilce se napojujeme na trať, po které jedeme až do Teplic. Zpět do Adršpachu už po cestě. Zbývající kilometry po startu si nechávám jako překvapení :D. Po příjezdu rychlý oběd, vířivka v Trutnově a zpět do Teplic pro startovní číslo. V pátek přespáváme u kámoše od taťky na chatě ve Zdoňově.

Sobota ráno, brzký budíček, snídaně, chystání věcí a může se vyrazit. Na start se už řadí borci z dlouhé tratě. Já se jdu trošku rozjet a pak rychle na start jelikož startuji až z poslední (třetí) vlny.  Po zjištění, že tam nikdo moc vlny neřeší, se cpu co nejvíc dopředu.

8:15 start 60-ti kilometrové trati. První kilometry jsou do kopce po asfaltu. V polovině kopce dojíždím 3 ženy a držím se jich. V terénu odpadá Monika Tučková. Jedeme dál, tempo holek mi vyhovuje, do Ádru přijíždíme ještě pospolu. Pak nastupuje jedna z nich (Stunová Alžběta) a já se ji držím ale holka, co jela s námi, odpadá. Po několika kilometrech dojíždíme průběžně první ženu. Znovu jedeme pospolu. Ve sjezdu z Bukové hory zjišťuji, že mám asi defekt a holky mi ujíždí. Naštěstí 1. občerstvovačka, kde byl i servis, nebyla daleko. Taťka taky ne a rychle mi defekt opravil, za což mu moc a moc děkuji, protože já bych se tam s tím štvala půl dne J. No nic méně mě předjíždí všechny ženy, co jsem před tím zmínila. Je mi trošku do breku, ale co se dá dělat, musím se pokusit to nějak dojet. Jedu co to jde a ve sjezdu okolo Honského Pásu předjíždím Moniku Tučkovou. Poté výjezd po kořenech a vidím i průběžně třetí ženu, kterou také předjíždím. Pasáže po loukách a pak sjezd mezi Pěkovem a Bukovicemi, kde čeká taťka a říká mi, že ztrácím zhruba minutu na 1., což mě hodně nakopne. V prudkém výjezdu vidím první dvě ženy. Jedna z nich kolo tlačí a při pohledu na ní zjevně prožívala dost velkou krizi. Na asfaltovém výjezdu na parkoviště na Ostaši ji předjíždím a posouvám se na 2. místo. Pak už sjezd a výjezd na Ostaš, kde předjíždím také 1. ženu. Jedu co to dá. Předposlední výjezd, trošku krize, ale za sebou nikoho nevidím, takže cajk. Do cíle dojíždím v čase  3:13:34, 1. žena.  Závod vyhrál Miloš Králík (2:33:05) 

sudety

Na dlouhé trati zvítězil Jan Škarnitzl (4:54:40) o více jak 8 minut před druhým Jakubem Šilařem. Mezi ženami kralovala Irena Berková (6:27:14).

Barvy Novatopu se na dlouhé trati vůbec neztratily. Pro úžasné 10. místo si dospurtoval Kuba Sedlář, na neméně krásném 13. místě dojel Adam Pilčík a na 245. místě dojel Tomáš Boreček.

Všem kdo pokořili dlouhou trať gratuluji J