BYKEKAP 2012

 

bknov005

Předpověď krásného nedělního počasí a propozice echt bajkového závodu v Beskydech navnadily dva Novatopáky ( Renča + Jakub) natolik, že se spolu vydali na 3. ročník závodu „BYKEKAP“ . Vesnička Horečky u Frenštátu pod Radhoštěm přivítala na start zhruba 80 bajkerů.  

 

Delší trať „Pro ogary“ čítající 42 km s úctyhodnými 1700 nastoupanými metry dala zabrat i ostříleným závodníkům. Vždyť první muž (Nikola Ivanov – Caffe Nanini) protnul cílovou pásku v čase 2 hod. 5 min., což by odpovídalo výsledku kdejaké „padesátky“. Kratší tratě „Pro dcérky“ se zúčastnilo sice jen 7 cyklistů, nicméně šanci vyhrát měli všichni stejnou, vítěz se totiž losoval :-D. Pořadatelé si na stavbě delší trasy dali opravdu záležet. Připravili si pro nás prudké kamenité stojky jak nahoru tak dolů, traily a pěšinky plné kamenů, kořenů, dlouhá stoupání a pár brodíků s kluzkými dřevěnými můstky, to vše ztížené blátem. Milovníci orientačních závodů si taky přišli na své. Pár nenechavcům totiž opět nedalo krátce po startu strhnout k jejich velké radosti několik cedulek se značením. Tentokrát mě ale nějaké bloudění nerozhodilo. Vždyť hlavní bylo, že kolo nemá ani přetržený řetěz, netryská mu mlíko z pláště a funguje celkem obstojně J Zhruba patnáctiminutovou ztrátu jsem proto nijak neřešila a užívala si plnými doušky spousty krásných technických pasáží. Jak Kubu tak mně závod docela bolel, dozvuky etapáku Trilogy v Sudetech ještě neráčily vymizet a tak nohy pálely v každém kopci. Technické problémy se „smolnému páru sezony“ (jak nás už někteří nazývají, nutno podotknout oprávněně) vyhly. Pro klub jsme získali tyto výsledky:

  Jakub             2. místo v kategorii i celkově v čase 2:05:34

  Renáta           2. místo v kategorii, 37. celkově v čase 3:01:25

bknov181

 

Pozávodní atmosféru zpestřil ještě minizávod na „šišokolech“ , kolech zapletených mimo střed. Jízda na něm připomínala koňské rajtování J . Místo pohárů z Číny jsme dle slov komentátora obdrželi originální dřevěné rytiny viz fotogalérka, nutno podotknout, že svým pronikavým lakem či mořidlem „krásně“ provoněly celý pokoj J, takže na podpal se nehodí.  Praktické výhry potěšily, jídlo moc chutnalo (..komu by na druhu stranu po takové dardě taky nechutnalo, že..)

Velký dík pořadatelům za perfektně zmáknutou akci!

Web závodu: http://www.skvk.cz/bykekap

bknov188