Dobroslavický duatlon 2016

Moje první zkušenost s duatlonem


Po propršeném týdnu, kdy se konala "Bolatická 30." nadcházel další závodní víkend za daleko příznivějšího počasí - Dobroslavický jarní duatlon

1


Již dříve jsem měl možnost navštívít některé triatlonové závody, ale pouze jako divák, takže jsem neměl vůbec tušení do čeho jdu.

Dostal jsem radu od zkušeného TT matadora Tomáše Malátka, abych si vyzkoušel přechody, že budu překvapen a že to není tak snadné, jak by se mohlo zdát.

Na vyzkoušení samozřejmě v týdnu nebyl čas, tak jsem do toho šel naslepo. Na startu se objevila početná skupina závodníku z našeho týmu Novatop Lapierre.

Jako nejmladší nás reprezentoval Pětroň Filip, který skončil v kategorii žactva v půlce startovního pole (10. místo).

Dále se na startu mužů objevili tito borci: Petr Kloda Klodič, který skončil nejlépe z nás a to 16. v celkovám pořadí (jel na vypůjčené slušivé DeRose :) )

Dále následoval Martin Urbánek na 33. místě.

Z 35. místa jsem mu na paty šlapal já (Honza Hajduček).

Rosťa Suchánek se umístil na 41. příčce

Pětici uzavírá Lumír Kubina na 55. místě.

Ženy reprezentovala Klára Kubinová, která závodila ve štafetě.

2

3

Z mého pohledu se závod vyvíjel zhruba podle očekáváni. Po prvním běhu jsem byl na 43. místě a na kolo jsem se cítil celkem dobře, takže jsem si myslel, že bych mohl i něco stáhnout.

4

5

6

7

8

Po vyběhnutí z depa jsem nasedl na silničku, na které mám najeto dohromady asi 7 hodin. Po prvním krátkém stoupání následoval krátky sjezd, který hned přecházel v mírný táhlý kopeček, kde se mi povedlo předjet 3 závodníky. Za horizontem začal asfalt hned zase klesat a nasledovala pasáž dlouhého sjezdu s několika serpentinami, ve kterých dříve nedobrzdila v závodu žen jedna ze zahraničních závodnic a skončila v ostružinách. Po sjezdu nás čekala krátká rovinka, na které jsem dostal křeče do lýtek (nejspíše následek přechodu běh -> kolo, na který jsem nebyl zvyklý), takže nadcházející stoupák v obci Jilešovice a zbytek závodu jsem jel opatrně, abych to ještě nezhoršil.

9

10

11

V depu před posledním během jsem viděl další závodníky, kteří bojovali s křečema, ale to já už byl relativně v pohodě a při závěrečných 3. kilometrech jsem už bolest nepociťoval a doběhl do cíle. V cíli lehké protažení a ionťák za odměnu. :) Bylo to příjemné odpoledne, kde se bavili jak fanoušci, tak i sportovci. Doufám, že se nás tam v příštím ročníku potká ještě více a budeme společně slavit úspěchy.

12

Sportu zdar, cyklistice zvláště. :)
Honza