Stolové hory

PĚKNÝ VÍKEND S HOŘKOU PŘÍCHUTÍ.

contiuation

            V neděli 13.5. Machov, Stolové hory. Na startu dva zoufalci gramařili s pevnými vidlicemi. Říkám „Pánové, pokud vidíte, že trať stavěl Véna Hornych, tak je málo i full a jste v Sudetech.“ Nechápali, ale prozřeli.

Se zkušenostmi z MTB Trilogy a s Vénovou fantazií mě bylo předem jasné, že se víc bude chodit s kopce, než opačně. A taky jo. Ještě je Vénova libůstka nepočítat do závodu asfalt, takže jsem měl bojara i z deklarovaných kolometrů.

Na mapě bylo od 31. kilometru dvanáct kilců klesání. 36. kilák, stále stoupáme. Před závěrem jsem se ještě vyjel minimálně na pět minut vyluftovat do Polska, protože jsem přehlédl značení, ztratil jsem tím asi 6 fleků, ale kategorii zvládl. Viděl jsem ulomená řídítka a přehazky, defektů a potlučených rajdrů přehršel. Ty trati jsou tam opravdu hodně těžké, což dokladuje rychlostní průměr jako při cross-country. A ty nářky odvážlivců z dlouhé štreky!

Blízko cíle, přímo v Machově se odehrála tragédie. V mírně se svažující zatáčce na místní komunikaci, vyjelo projíždějící auto ze silnice a srazilo přihlížejícího člověka s kolem, údajně příbuzného jednoho ze závodníků, který jej přijel podpořit. Dopadlo to zle. Na závěr vyhlásili pořadatelé k uctění pána minutu ticha. Při hrůze události je třeba dodat, že tímto úsekem vedla část trati a byl i značný pohyb přihlížejících… Tohle se ale opravdu nedalo předpokládat, ani ovlivnit.

UPOZORNĚNÍ NA ZÁVĚR. NA KPŽ V DOBŘICHOVICÍCH A NA NOVA CUP V MACHOVĚ SE ZTRATILA KOLA. BACHA!!!

Na to, že je teprve půl května, trochu moc.

 The End.

        l2