Náměšťský cyklomaraton

PĚKNÝ VÍKEND S HOŘKOU PŘÍCHUTÍ.

            V sobotu 12.5. jsem vyrazil na závod Galaxy serie do Náměšti nad Oslavou. Jel jsem jej před několika lety, takže jsem věděl, že je tam trocha kořenů, kamenů, techniky, ale hlavně na suchu mazec. Přihlásil jsem se na kratší trať, protože na neděli jsem už měl plán na další srandu.


Nečekaně přijel Pavel Balák z Tišnova s klukem, v žertu jsem je vyháněl na dlouhou, ale nedali se. Věděli, co dělají. Velmi překvapivý byl nízký počet závodníků na obou tratích, na konkurenci to ale neubralo. Připravil jsem se a na poslední chvíli přijel pod startovní oblouk. Ťukl jsem kolem a se zděšením zjistil, že zadní kolo mám poloprázdné. Palba do auta dohustit. V té panice jsem tam „pro jistotu“ nahulákal 2,5 atm. Na těch kořenech a kamenech to bylo báječné, skákal jsem jak jojo.

Start po silnici do táhlého kopce. Baláci a ještě dva na čele, ostatní s odstupem. Na vrcholu si udělali dravci z Moravce odlepa a už jeli svůj závod. Pořád byli na dostřel, ale nedostižitelní, zkušeně si hlídali pozice. 48 km si jeli svůj závod a 300 m před cílem je údajně pořadatel poslal na most, kam se nejelo. Nemohu posoudit přesně, neviděl jsem to. Než to pochopili, než se otočili a znovu rozjeli, byli jsme na nich. Mladý junák vypálil a první figuru ještě ustál, ale neznal dojezd, který se motá na, pod a zase na barokní most do cílové roviny. S vypětím si vítězství tak, tak uhájil. Baláka staršího, který je v mé kategorii to rozhodilo víc, dva mlaďoši, se kterými jsem přijel i já, ucítili šanci a vyrazili. A jak už to bývá, ten, který celý závod nevystrčil nos, přešpurtoval i toho, který to se mnou na férovku odtáhl.

Já jsem to u sebe vyhodnotil tak, že bych se těžko vyrovnával s nefér vítězstvím, takže jsem na kamaráda, soupeře a konkurenta počkal a dojel v klidu na fleku, kam jsem prakticky patřil. Klidně spávám, neztratil jsem kamaráda a dočkal se i poděkování. S podobnou situací a jednáním soupeře jsem se setkal několikrát a je hodně blbé, když udělá pořadatel chybu a někdo ambiciózní toho zneužije.

to be continued…

l1