Další podzimní report

Venku barevný listí, brzo tma, podzimní nostalgie, zas ten blbý pocit, že něco končí a nový začátek nejistý. Je čas si to nějak shrnout.

Můj program na letošní září rovná se především „Sudety“, tedy Rallye Sudety v Teplicích nad Metují. Týden předem si ale ještě dávám na rozpumpování po delší pauze padesátku v Beskydech na Čeladné. Mokro a syrovo, mrholení, na Pustevnách mlha, taky blbý pád na Nořičím trailu - vypad jsem z kola kamsi dolu mezi šutry, z toho nabouraný rameno, vykloubený malíček (stejně už nestál za nic), taky naražený stehno a napuchlý zápěstí (zpátky domů skoro nemůžu řídit), kolo naštěstí v cajku. Přesto nakonec slušný výsledek, i když tělo poničený a ne zrovna ideální příprava na vrchol podzimu za týden.

Čeladná 1 celadna 2 1 celadna 3

Další víkend přesun do Čech – Rallye Sudety. Těžký závod délkou (myslím teda hlavní trať 113 km), terénem, konkurencí - letos se to jede jako mistrák, kdo má rád výzvy, chce tady být. Čekání na start a zpestření – Kulhec si právě vyjíždí stříbro na mistrovství světa kdesi na druhém konci světa a my to máme v přímým přenosu z první ruky. Stoupání po startu na Bíšek OK, pak mi ale v té rychlé honičce kolem Ádru hnedle dva mí soupeři odjíždí a nemám bůhvíjak dobrý pocity. Technické úseky od Honského pasu v režimu přežití až do Makova, nabourané tělo z Čeladné je ještě bolavé, navíc 2 roky jsem tu nebyl a je to znát L. V Makově se rychle dopuju polívkou a hned v tom prvním krpálu stupňuju tempo, docela se i posunuju pořadím, nadšení mi vydrželo skoro až do cíle, nakonec druhý flek v kat, něco přes 200 abs. Tenhle závod mám ale rád, ať už by byl výsledek jakýkoliv. Naše barvy tady jako každoročně důstojně hájil Kuba: 21 celkově, jinak v našem dresu na mistráku nikdo další – co je, kdy jste všichni byli? J

2 sudety 1 Sudety Sudety

Další dva víkendy déšť a zima, po Sudetech nějak na závodění nemám v tomhle marasmu náladu, neplánovaná závodní pauza, aspoň dorazím nějaké práce na baráku.

Na přelomu září – října naopak super počasí, k závodům to zas láká. Plánovanou a tradiční nedělní Zlínskou 50 doplňuju neplánovaně o sobotní MTB Cross na Sádráku, i když mi rozum říká, že tahle dvojkombinace je blbost. Hodinový „šrot“ letos organizátoři opepřili drsnějšími silovými brdky, to jsem zjistil ale až hodinu před startem a po zaplacení startovného – vycouvat bylo pozdě J. No, jakž takž důstojně jsem to objel v půlce startovního pole a naivně doufal, že něco sil pošetřeno na další den. Účast našich barev tady byla letos hojná: na bedně Kuba a Chuck, v celkovém pořadí se neztratili všichni tři Michalové.

Cross Sádrák Cross Sádrák Cross Sádrák Cross Sádrák

V neděli klasika – 50 km v kopečkách kolem Zlína, proti loňsku krásně a sucho. Nerozjelo se mi to až tak zle, obavy po včerejšku snad byly zbytečné. V konci závodu přetahovaná se soupeřem z mé kategorie „nevybouřených skoro-důchodců“, do posledního stoupání jdu na krev a na sílu – zkouším odjet (v tom posledním sjezdu do cíle by mi jako domácí nedal šanci)  … nekonec nerozchoditelný křeče kousek pod koncem posledního kopce, kouše to do stehna jak vzteklej pes i jen při mrknutí oka. Platím za včerejší blbnutí na Sádráku, čekám, až to povolí, ztráta hodně minut, prostě věčnost. Dojem tím dost pokažený, ale bedna nakonec zachráněná, tak to beru (snad) jako ponaučení. Podium tady bral za naše barvy tradičně i Leo, kousek přede mnou dojel mladý Michal.

Zlínská 50 Zlínská 50

Hned další týden tlama na zalistěném trailu v lese a trochu úraz, tím pádem závěr sezóny, doléčit šrámy, pak už jen zevlování po lese. Tak bacha – podzimní bajkování v listí má svoje rizika J

ruka

Letos jsem to nehonil na kvantitě, cíl byl dát přiměřeně úspěšně „grand slamy“, rozumí se prestižních tradiční závody galaktického významu a to na jejich plnotučných trasách, což se víceméně podařilo. Pro příští rok by to chtělo nový impuls, oživit nějakou změnou – asi nový závod, nebo nějakou menší „šílenost“, uvidíme, něco se snad naskytne …