ČT AUTHOR CUP

ČT Author cup Bedřichov, silniční závod na horských kolech.

Aneb veni, vidi, k vici chybělo propastných 3minuty 20.

Délka 67.255 m, převýšení 1.538, čas 2:16:28, průměr 29,6 km/h, v kategorii 2. ze 406, celkově 81. z 3.045 účastníků závodu.

Chtěl jsem si to zkusit, tak jsem šel zase do neznáma. Před startem jsem se tam větral 35 minut. Nic hrozného, stává se déle i na některých menších závodech. Na štěstí jsem od vedení závodu dostal divokou kartu, takže jsem stál hned za první stovkou. I tak, než jsem projel startovním obloukem, trvalo to asi půl minuty. Šestisethlavé startovní vlny.

Bláhově jsem si plánoval, že při tolika závodnících se utvoří větší skupina a já se vyčuraně zašiju. Od desátého kilometru jsme jeli ve třech až čtyřech, takže jsem zase na férovku tahal. Až patnáct kilometrů před cílem nás docvaklo sedm dravců. To mě moc na morálce nepřidalo, protože se to začalo přelívat a pořád jsem čekal, že se to trhne a já budu tahat za kratší konec. Překvapením proto pro mě bylo, že do kopečků ke konci jim to spíš vázlo a já jsem jel víc špicu, než abych doháněl ujíždějící dav. Závod se rozhodl až cca dva kilometry před cílem. Ze sjezdu po silnici se zahnulo prudce úzkou mezerou mezi ohrazením na cestu ke stadionu. Začalo se spurtovat a tak v domnění, že jedeme do cíle, jsem do toho půl kilometru dal všechno. Jedním okem jsem sledoval tachometr a pořád mě kilometr a půl chyběl. Měli to tentokrát změřené na centimetr přesně. Kolem stadionu to uhnulo po lesní cestě do poměrně prudkého, nepříjemného a hlavně nečekaného kopce. Už nebylo z čeho brát, takže to nebylo na sílu, ale na morálku. Ten kopec jsem fakt vyjel jen hlavou. Když se pak cesta stočila zpět mírně dolů a už opravdu k cíli, dovolil jsem se ohlédnout a k velkému překvapení zjistil, že jsem sám. Dva mně cukli ještě na odbočce ze silnice, dalších sedm jsem odpáral a dojel na jistotu.

Ze závodu mám jen ty nejlepší zážitky a dojmy. Takový počet lidí a nikdo si nezavazel, fronty na jídlo, pití a mytí minimální, záchodů i toaleťáku dostatek, volné příjezdové cesty.
L TOI TOI
Organizačně komplet zvládnuto naprosto excelentně. A hlavně, jestli pojedu i příští rok, budu startovat pod obloukem.

    L ČT