Kolo pro život v NMNM

Poslední zářijový víkend se jel poslední závod Kolo pro život v Novém Městě na Moravě. Jelikož teď v okolí Nového Města na Moravě trávím hodně času a dost úseků z tratě závodu znám, těšila jsem se...krom rána před závodem.

Předchozí den jsem asi snědla něco co mi nesedlo a tak jsem ráno pořád chodila na záchod. Naštěstí tím, že jsme si vyzvedli čísla už v pátek a já i přítel jsme se chystali na kratší distanci závodu, mohli jsme z domu vyjíždět až v půl jedenácté.

rsz kpz-nmnm-2017-2

Po příjezdu na místo jsme dost dlouho uvažovali v čem budeme závodit, teplota 12°C a ledový vítr k tomu znamenalo, že jsem zvolila kombinaci nahoře krátký dres s návlekama na ruce a na nohách jenom kraťáky.

Před startem delší trasy jsme si jeli projet prvních 5 km, které vedly Vysočina Arénou a vyvedla nás do Vlachovic. Tam jsme počkali na prvních 40 závodníků dlouhé trasy a vydali se nejkratší cestou k autu přibrat věci na závod.

12:30 start našeho závodu, na startu jsem stála ve 3.lajně tak se zkouším držet prvních i po startu. Chyba za kterou pykám dalších 6 km. Tak jsme se prohnala hned od startu, že jsem si myslela, že se pozvracím. Po výjezdu na Vlachovice si tedy říkám, že to bude marný, ale jedu dál, "domácí" závod se přeci nevzdává. Následuje průjezd po úseku, kde jsme v zimě jezdili na běžkách a už jsme ve Třech Studních. Nohy se pomalu chytají, ale vím že začne můj neoblíbený úsek na kořenech hned za Třemi Studněmi. Na kořenech zase trpím jako vždy, ale nakonec je zvládám asi nejlépe jak jsem mohla. Postupně trať ubíhá celkem rychle, ale těším se do Kadova, odkud už je to sice v protivětru, ale nic těžkého už nás nečeká. Před Kadovem mne ještě čeká pár kořenitých úseků, zvládám a už sjíždíme do Kadova. Hurááá...Před sebou vidím jednu ze závodících žen, trochu přidávám a za chvíli ji dojíždím. Vůbec netuším kolikátá jsem v kategorii, tak makám dále, dojíždíme na Medlov a odtud už to znám, že bych mohla jet i poslepu. Tak ještě více přidávám, trochu nadávám, když na otevřených úsecích chlapi nechtějí přede mne, ale schovávají se, ale co už, za ta léta jsem si zvykla a jedu dále. Ani nevím jak a už jsem před cílem, tak už jen párkrát šlápnout a máme letos závodní sezonu za sebou.

V cíli vytahuji mobil a zjišťuji, že jsme v kategorii 3., tak jsem šťastná, ale hned po tom přichází zklamání, když zjišťuji, že přítel je o 3 sekundy za 3. místem. No nic, tak snad příště mu to cinkne.

kpz-nmnm-2017

Program Kola pro život v Novém Městě na Moravě pokračoval ještě nočním Insta Night sprint a nedělním Gravel bike race, ale toho už jsem se nezúčastnila.