Dvě premiéry

Dvě premiéry – Hostýnská a Rusavská50ka

Ahoj. Je to tady na lístky?

Jé zdar! Kdes byl, vůbec jsem si tě nevšiml. Jo jídlo tady a pití pod slunečníkem vedle.

Cos vybral?

 Dám guláge, ještě je něco z udírny, ale byl to mazec, v cíli jsem vymlaskl na ex půllitr suché vody, potřebuju ještě šťávu.

Jaks dopad?

Dobrý, utrpěl jsem vítězství. Náhodou jsem nezůstal sám, většinou jsem jel ve dva a na férovku střídal, tak to šlo. Ten dlouhý táhlý stoupák na uvítanou se docela letěl, ale nebylo to až tak moc brutální. Líbilo se mně to. Zjistil jsem to náhodou až letos a budu se zichr vracet. Udivila mně ta velká účast i docela silná konkurence. Kluci Fojtíci mají pěkně udělaný reklamy Force a je poruce parking, mytí, sprchy a komplet všecko.

Máš recht, já sutady počtvrté a taky se mně to moc líbí.

Tak se opatruj, ať se daří a zas někdy někde.

  l Hostýnská

-___---___---___---___---___---___---___---___---___---___---___---___---___---___-

Jé čabas, tak se vidíme dřív, než jsem myslel. Ani ses nezmínil, že jedeš sem.

Ahoj, tád tě zas vidím. Tak jak dnes?

Čoveče, dneska klobás, ale omaštěný drtiny, ohřívaný v kuse od Hostýnské. Závod byl dnes pro mě víc na morálku, ale dřina taky. Zase kopoň na uvítanou, ze začátku se dycky letí, že. Pak se postupem udělala skupina čtyř, pěti, držel jsem se úporně, ale ve sjezdu dvacet kilců před cílem jsem chytl odražený šutr, defekt a samota. Naštěstí to neušlo úplně, tak jsem dofoukal, ale stejně to byl galoš a šmatlalo to ve vidlici. Drtil jsem to jak to šlo, jen abych se dostal co nejblíž k civilizaci a nemusel šlapat pěšky s dlouhým nosem. Byla to makačka, ztratil jsem nejmíň pět minut a mraky sil a řepa v nepořádku. Ještě před koncem, v jednom kamenitým sjezdu, ležel řádně zmaštené kořeň s rozbitou keckou. Byli už ale u něj dva pořadatelé, další dva k němu běželi, když jsem řekl, že aspoň zkusím zavolat retung, mobila u sebe nemaje, hlásili, že už je na cestě. Bylo tudíž zbytečné, abych ho očumoval, tak jsem se opatrně vyhnul a jel dál. Ještě že začalo pršet až jsem byl doma. Říkali, že to pak v lese začalo klouzat.

Jo, máš recht, bylo to trochu mydlo. Ale paradox jak lesáci prskají, že jim ničíme na kolech přírodu, ale ty rozbitý a neuklizený lesy po těžbě, to je běs.

Tak čabas a zas někde brzo. A hlavně: AŤ SE DAŘÍ!!! Tobě a všem!
  
       l Rusava