SOBĚŠICKÁ MULDA

                                   SOBĚŠICKÁ MULDA 2016 

V neděli 9.10.2016 jsem se zúčastnil 20.ročníku Soběšické muldy.

 Tento závod spadá do Brněnského poháru horských kol. Když jsem vyjížděl z domu, tak mírně mrholilo, ale po příjezdu do Brna již ne. To mě docela potěšilo a také mě potěšilo, že jsem zde narazil na svoji týmovou kolegyni Janu Čupovou, která jela kratší trať na 15km tzv. Soběšičkou muldičku.

jana

Trať byla suchá, písčitá, dobře řešená. Byla technicky nenáročná a pekelně rychlá. Trať vedla po lesních stezkách, celkem se jelo 6 kol po 5 kilometrech. Rychlé pasáže střídaly prudké výjezdy a technické sjezdy, byl to spíše závod XC.

                     jana1

Na startu 30 km trati se nás sešlo docela dost na takový místní závod. Jelikož do konce sezóny není již mnoho závodů, tak jsem si jízdu vychutnával a jel v pohodovém tempu. Za velké podpory Jany jsem úspěšně „protnul cílovou pásku“ a jel jsem se rychle obléci.Teplota nám již oproti létu mírně klesla a já nechtěl prochladnout. Po závodě jsem se šel rozloučit se svými spoluzávodníky a známými, kteří se zúčastňují několika závodů jako já.

                    jana2

Na závěr letošní sezóny bych všem svým týmovým kolegům a kolegyním blahopřál k výsledkům, které dosáhli v letošní sezóně 2016 a zároveň jim popřál mnoho úspěchů jak v cyklistice, tak i v běžném osobním životě v nové sezóně 2017!

Kolu zdar, Petr