víkend v sedle

v4Poslední červencový víkend v sedle. 

Sobotní úspěch Novatopáků v závodě v Domoradovicích napříč všemi kategoriemi mě skutečně potěšil a přestože jsem večer ještě absolvoval rodinnou oslavu, nedělní ráno jsem si zodpovědně přivstal a s kamarády vyjel směr Pustevny.

Počasí bylo přímo ideální pro horskou etapu. Tradičně jsme vystartovali v osm hodin od prodejny Hup na kolo v Dolním Benešově. Čtyřčlenná skupinka zamířila do Ostravy-Poruby, kde se k nám připojili ještě další tři silničáři. Následovala svižná jízda kolem Hukvaldů, přes Frenštát pod Radhoštěm do Trojanovic a odtud stoupání k vytýčenému cíli, kde jsme si dopřáli zasloužené občerstvení v podobě kafíčka a frgálu.


v1    v2


v3

    Dorazila také grupa opavských borců na silničkách, se kterými jsme prohodili pár vět a nakonec jsme se společně vydali nazpět k domovu. Zpáteční cestu jsme směřovali na Příbor a Klimkovice, opaváci nasadili poměrně rychlé tempo, takže jsme byli i rádi, že se cca po 20-ti kilometrech odpojiliJ My jsme opět přepnuli na pohodové tempo a v pořádku dojeli k nedělnímu obědu. 

Michal