OKOLO DOMO

MTB OKOLO DOMO 2016

Novatop Lapierre team se tento víkend opět vyřádil na obou tratích MTB závodu Okolo Domo 2016. Delší trasa měřila 40 km a tvořily jí dva okruhy okolo Domoradovic. Kratší měřil polovinu, tedy 20 km. Trať byla zábavná. Obsahovala čtyři brody a dva krásné táhlé kopce. Jeden z nich vedl po hrbolaté louce, která závodníkům ubírala mnoho sil.

od start

V prvním kole se mi podařilo v prvním táhlém kopci poodjet soupeřům, na což zareagoval pouze budoucí vítěz závodu. S ním jsem pak spolupracoval až do konce, i když v druhém kole už jel každý sám za sebe.  Soupeř byl ve finále silnější, ale i z druhého místa celkového i ve své kategorii mám obrovskou radost.  Stejně jako z putovního poháru, který jsem vůbec nečekal a jehož výhra byla věcí náhody.

od nl

Ale i ostatní kolegové z týmu se činili. Například Michael Vilášek, který do druhého kola sice vjížděl na sedmém místě, ale jeho vražedné finiše ho na závěr vynesly až na krásné celkově čtvrté místo a třetí místo v kategorii. V kategorii nad 50 let zvítězil týmový kolega Miroslav Frkal. Dvacetikilometrový okruh pak ovládl Rosťa Suchánek. Mezi juniory na krátké trati pak na prvním místě zazářil Filip Pietroš. Chválu si však zaslouží všichni jezdci.

od sv

Celkově byla akce dobře zorganizovaná , počasí závodníkům přálo a gulášek na konec byl výborný.  Pochvalu si zaslouží pořadatelé, na nichž je vidět, že závod dělají s láskou k cyklistice pro lidi a ne jako komerční akci. Už teď je jasné, že příští rok se opět zúčastníme (už jen proto, že musím vrátit pohár J).