Albrechtický triatlon

V sobotu jsem se vydal na závod, kde jsem před lety absolvoval svůj první triatlon v životě. V tento krásný den se sešla rekordní účast závodníků a na start se postavilo celkem 53 borců a borkyň. Z našeho týmu dorazili Tomáš Kubičík, naši dva hasiči Jirka Macura a Kuba Gryč a já. Distance byly stanoveny jako každý rok na 700 m plavání, 22 na kole a 6 km běhu. Však hned na první disciplíně nám organizátoři nejspíš nechtěně připravili překvapení a plavání se jim protáhlo na něco málo přes 1 km.

 

1

2

3

To hrálo do karet hlavně Jakubu Powadovi, který si na nás vytvořil 4 minutový náskok. Z vody jsem vylézal společně s Tomášem Kubičíkem a vydali se na cyklistickou část, kde jsme se střídali, ale však s řádnými odstupy tak, jak dovolují pravidla, jelikož se jednalo o bezhákový triatlon. Střídání pak tedy bylo spíš jen psychická podpora, než že bychom si nějak pomáhali.

4

5

Před během jsme ještě na posledních kilometrech lehce zvolnili a oba šetřili nějaké ty síly. Před námi byl Jakub Powada docela dost daleko a za námi byla také velká mezera, tak se schylovalo k běžeckému souboji o druhé místo. Na prvních kilometrech mě Tomáš předběhl a na obrátce jsem lehce ztrácel. Potom jsem však konečně rozběhl po cyklistice ztuhlé nohy, ztrátu jsem smazal a postupně se dostal před Toma. Nutno však říct, že jsem se musel hodně hecnout a týmový kolega mi to nedal vůbec zadarmo:).

6

7

8

910

11

Odkazy:

http://karvinsky.denik.cz/

Výsledky