Generali sport Bárt bikemaraton

V sobotu ráno vyrážíme z Tišnova s kamarádkou na závody v Ústí nad Orlicí, Generali sport Bárt bikemaraton. Už ráno tuším, že to nebude ono, jelikož na mne doléhá únava za nevyspání se za poslední dny. Řízení do Ústí mne trochu probouzí, ale po příjezdu na místo bych nejraději zalehla. Ale to nejde, přijely jsme závodit. Takže vyzvedáváme čísla, potkávám našeho Leopolda a pomalu se chystat. Při rozjíždění napůl spím, ale trochu mne to probouzí.

                                   DSCN07641

V 11:30 zazněl start a vydali jsme se vstříc 47 km pěknou přírodou. Hned po startu si připadám, jako bych se nerozjížděla, ale pod první kopec se držím v hlavním balíku. Pod kopcem vidím, jak Leopold si pěkně tahá celý peloton, dneska to asi opět bude jeho den J. Při prvním stoupání přemýšlím, že to otočím a pojedu se do auta vyspat. Ale ukecala jsem se a přeci když už jsem tu přijela, tak to objedu alespoň jako trénink. V terénních úsecích po kořenech si připadám jak poprvé na kole, na polních úsecích zas pěkně fouká proťák a jet babka s nákupem tak mne snad i předjede. V polovině závodu se konečně probouzím a začínám i trochu závodit. Sjíždím jednoho závodníka za druhým a těším se na občerstvovačku na 32. km po které přijde 7km stoupání. To taky přišlo, ale netušila jsem, že až takové stojky si pro nás připravili. Na konci poslední stojky potkávám kamaráda, kterému v půlce závodu došlo a tak se hecujeme a zbytek závodu jedeme spolu a předjíždíme, co se dá. Dva závodníci se s námi vyvezli pár km a měli plno sil do cílového sprintu, ale nedalo mi to a musela jsem je porazit. Výhra ve spurtu snad jen o 10 cm, ale potěšilo alespoň to.

                                                   IMG 20160514 114834

V cíli se dovídám, že kamarádka měla pád a jede do nemocnice. Tak jsem si snad poprvé přála, ať jsem raději 4., abych nemusela čekat na vyhlášení. Takže rychle pojíst, počkat na její kolo, než ho přivezou z trati, zjistit, že jsem nakonec 4. a vyrazit do nemocnice. Tam zjišťuji, že to je naštěstí jen pohmožděné rameno, s kterým chvíli nepohne. Tak hned v lepší náladě jedeme domů J

Na vyhlášení si musel počkat Leopold, který svou aktivitou ze začátku své soupeře utavil a přijel si do cíle pro další vítězství. Myslím, že se ho za chvíli budou bát i eliťáci J.

                                   DSCN07711