Chřibská 50

Na tento závod se mi původně moc nechtělo, protože z předchozích ročníků jsem měl zkušenost s problémy s parkováním i s tratí. Byl to vlastně silniční závod na horských kolech. Letos naprostý kotrmelec a kompletně k lepšímu. Parkoviště u kroměřížského výstaviště veliké (pozn admina: z Kaménky byl závod přesunut do nedalekého Kroměříže), přihlašování plynulé, místo startu taky pěkně zvolené a vyznačené.

Problém nastal po startu, protože se jelo velkou částí bytové zástavby za doprovodným vozidle, které jelo velmi pomalu. Tím vzniklo hodně kolizí v pelotonu, několika závodníkům skončil maraton na druhém kilometru. Já jsem se také vyhýbal jedné kolizi a bylo to o vlas. Po nájezdu do terénu už to šlo, přišly kopečky a pole jezdců se začalo rychle trhat. Trošku jsem zariskoval a nasadil větší převodník, jelikož v minulém ročníku jsem měl co motat. Letos jsem měl zase ve dvou větších stoupáních co dělat, abych to ušlápl.

Závod byl jak se patří, se vším všudy. Nahoru, dolů, singly, kořeny, prostě i ta technika, které se někteří pořadatelé vyhýbají v představě a s cílem nalákat víc účastníků. V půli závodu mě předjel Martin Šíma z Ostravy, největší konkurent v kategorii. Snažil jsem se ještě držet s ním, ale po jednom stoupání se stačil, na rozdíl ode mně, zachytit v rychlejší skupině, která spolupracovala a rozdíl se už jen zvětšoval. Hold rozdíl věku šest let a jarní zahraniční soustředko v teple udělalo asi svoje.:-) 

Celkový dojem ze závodu mám hodně dobrý a zabojujeme zase dále.

Leo Spáčil

Leo před startem start - Chříbská 50
podium