Drahanský Pohár

DRAHANSKÝ POHÁR – VALCHOVSKÝ KAMEŇÁK

Dne 23.4.2016 jsem se zúčastnil prvního závodu série pohár Drahanské vrchoviny.

Abych pravdu řekl, tak jsem ráno vstal a vůbec jsem neměl chuť někam jet na závody. Původně jsem to ani neplánoval, ale bylo docela dobré počasí, tak jsem nakonec vyrazil do Valchova. Jediným plusem bylo, že tento závod je poměrně blízko mého domova, tak mé rozhodnutí nakonec bylo kladné.

          val4

Po příjezdu na místo jsem se šel zaregistroval, ale zrovna dělali podklady pro vyhlášení mladších kategorií a musel jsem asi půl hodiny čekat. V tu chvíli jsem ani netušil, že mě omylem přidělili do kategorie 19 -39 let. Start byl v plánu ve 12. hodin a já dostal číslo za deset minut dvanáct. Pak jsem se přesunul pod kopec na start, ale v podstatě jsem se vůbec nevyšlápl a také se mi to pořádně vymstilo. Do toho všeho mě řadili mezi ty mladé borce a startovalo se první kolo vždy s rozestupem 30 sekund. No šlápl jsem do toho, ale jet bez rozjezdu a mezi mladými borci pořád do kopce 2200m s převýšením 130m mi dalo docela zabrat. První kolo jsem protrpěl, v cíli jsem se dozvěděl, že jsem jel ve špatné kategorii, ale že druhé kolo bude pohoda (-:

           val5  
 
Jediným mým potěšením byla informace, že po prvním kole jsem ve své kategorii na 2. místě a to mě povzbudilo.

Druhé kolo jsem jel už v naprosté pohodě, měl jsem náskok téměř minutu před dalším startujícím a ten kopec jsem si užíval. Pro mě krásné 2. místo v kategorii jsem si udržel.

Nakonec ta sobota nebyla k zahození a nato, jak se mi z rána nechtělo, ten den dopadl docela úspěšně!

              val3
 
Mějte se a přeji úspěšnou sezónu 2016,

Petr