MERIDA ZELENÁ STOPA SNP

15. ročník maratonu odohrávajúci sa v nádhernom prostredí okolia Bánskej Bystrice sme sa rozhodli zúčastniť traja triatlonisti. S ČR sme šli Klodič a ja Tom a zúčastnil sa aj Kubo (skoro domáci jazdec).

1

Vycestovali sme v pondelok večer a v BB využili luxusného ubytovania u Miňka. Závod sa koná vždy 1.9. čo je na Slovensku štátny sviatok. Závodu sa zúčastnilo niečo okolo 230 štartujúcich.

1-1

Ráno sme sa všetci stretli v Selciach kde bolo zázemie závodu a o 10:30 bolo odštartované.

2


Všetci traja sme sa zúčastnili najdlhšej verzie čiže 53km s prevýšením niečo okolo 1400m.
Po štarte a našom nie príliš dobrom umiestnení v balíku sa snažíme prepracovať na špicu, po pár stovkách metrov sa balík otáča a valí proti nám ako stádo splašených bizónov. Údajne sme neuhli kde sme mali. Ja som trať nepoznal tak som len hlúpo šlapal. Otočili sme sa teda a šľapali speť. Následovali výšlapy po otvorených lúkach kde nebolo núdze o dusno, teplo a prach. Na cca 10 km nás čakal výživný výšľap na sjazdovku Selce - Čachovo kde moj nový prevod 1x11 trošku strádal no ale nakoniec sa mi podarilo nezliesť a došlapať až k Fugerovmu dvoru kde bola prvá občerstvovačka.

3

4

5

Hore na svahu už čakali fanynky, dievčatá od chlapcov ktoré silno povzbudzovali a dokumentovali. Za mnou Klodič a za ním Kubo.
Terén prevažne lesné cesty, miestami vysypané makadamom čo nebolo úplne príjemné. Na Balážoch druhá občerstvovačka kde si ma Klodič údajne sťahoval, tam sa mi podarilo vytvoriť skupinku s borcom čo šlapal moje tempo.

6

7

8

S ním som viacmenej obišiel zbytok závodu a od Kališťa som cítil že by som mohol trošku zrýchliť. Tu som vedel že ma nečaká už žiadny drastický výšľap a že to je do cieľa už pomerne rýchle. O dianí za sebou som nemal najmenšie tušenie kedže som za celú dobu nemal na dohľad nikoho s chalanov. Posledné km do cieľa boli pomerne rýchle, zas prejazd okolo Fugerovho dvoru a rýchle zjazdy po lúkach ukončovalo technicky náročnejší úsek plný kameňov. Tu som bol už odskočený od borca s ktorým som obišiel večšinu trati (po prehodení pár slov som vedel že sa naše kategórie nekrijú). V Selciach už len záverečný úsek po asfalte sice do kopca ale za fandenia Policajtov prichádzam do cieľa v čase 2:43:13 na celkovo 12. pozícii a 8. v kategórii a na víťaza strácam niečo okolo 17 min. čo považujem za uspokojujúce.

9

V cieli už poctivo čakala Majka, Monika a Peťka na svojich krásavcov. Po celkom dlhom čakaní nakoniec za mnou s defektom (posledné stovky metrov na asfalte na prázdnom) prichádza Kubo v čase 3:04:01 na 35. mieste a 16. v kategórii a hneď za ním Klodič (defekt na trati - bolesti chrbta a agresívne slovenské ovce ktoré sabotovali jeho vyladenú formu ;)) v čase 3:04:19 na 36. fleku a 17. v kategórii.

10

11

Závod v krásnom prostredí, bohužiaľ s odstupom času ktorého som sa ho už nezúčastnil musím konštatovať padajúci na úrovni s dovodu nízkej obsadenosti. Krásny deň strávený s moc fajn ľudmi a po kultúre na krásnom Bystrickom námesti sa s Klodičom vydávame zas smer západ.

Výsledky: http://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/1654?rid=1875&eventid=1

Web: http://www.merida.sk/sport/merida-zelena-stopa-snp