Bike Valachy

Je 11.7.2015 a já vyrážím na další závod Valachytour série v podobě maratonu horských kol pod názvem Bike Valachy, odehrávající se již tradičně u hotelu Galík v malebném prostředí Velkých Karlovic.

Tento závod se koná již třetím rokem a na startu je plno zvučných jmen-Pavel Boudný, Marek Rauchfuss, Jan Jobánek, Svatopluk Janečka a mezi ženami pořád exceletní Irena Berková. Všechno závodníci, kteří dokázali vybojovat stupně vítězů na nejstarším bikemaratonu horských kol v ČR-Drásalovi. Ovšem letošním hostem na Bike Valachy je známý hokejista Jiří Hudler hrájící v NHL za Calgary Flames, který jako první Čech v historii získal Lady Byng Trophy za gentlemanské chování v kombinaci s hokejovým uměním. 

Takže koncentrace a s tím spojená konkurence závodníků poměrně vysoká byla zárukou zajímavé podívané pro díváky v prostředí krásné hornaté krajiny v Bekydech. Na výběr byly hned dvě trasy. Trasa A měřila 45km a trasa B 20km. Oproti lonskému ročníku byly trasy trochu pozměněny. Z našich barev se tohoto závodu zúčastnili: Tomáš Boreček, Mirek Frkal, Jakub Pilař na trase A a já (Petr Bílík) volím trasu B, jelikož je to pro mně obhajoba lonského 3.místa v kategorii Muži 20-40let. 

V 12:00h je připraven start na trasa A 45km a ve start. koridoru stojí přibližně 260 závodníků. Je odstarováno a na trasu se vydává početné pole jak profíků, tak i spousta hobíků, kteří chtějí porovnat síly s profesionály, jak má ostatně tato série v názvu: Srovnej síly s profesionály. V 12:10h startuje trasa B na 20km. Jsem v první řadě a je odstartováno. Po delším asfaltové rovince začínáme šlapat do konce a startovní pole se rychle trhá podle výkonosti. Přichází krátká technická pasáž v lese a sjezd do údolí.

Poté opět další a strmější stoupání v lese a výjezd na známou hřebenovku ze Soláně na Bumbálku. Přichází několik technických pasáží, včetně sjezdů,které se mi daří projet bez technických problémů a jakéhokoliv pádu z kola. Je důležité se koncentrovat na jízdu kolem borců z delší trasy, což zvládám bez problémů. Po výjezdu z lesa přichází asfalt, sjezd a po chvíli se trasy definitivně rozdělují. Trasa A rovně a trasa B doprava a do cíle.

Cílem projíždím v čase 0:59min a pro mně to znamená 5.místo celkově a 3.místo v kategorii Muži 20-40let, takže obhajoba 3.místa z lonského roku dopadla dobře. Naší borci na delší trase si rovněž vedli dobře: Tomáš Boreček 5.místo v kategorii 50 a více let a Mirek Frkal 8.místo v kategorii 50 a více let. Náš nejmladší závodník v barvách Novatopu si dojel pro 47.místo v kategorii Muži 20-40let.

 

P1070166 1

Petr