Jeřáb 1003

KONEČNĚ – JEŘÁB 1003 ČERVENÁ VODA

V sobotu 18.7 2015 jsem se zúčastnil již podruhé závodu Jeřáb 1003, který je součástí Šumperského poháru . Konečně jsem se umístil ve své kategorii na stupni vítězů, sice to bylo 3. místo, ale pro mě velmi potěšující umístění. Bohužel mám vždy ve své kategorii příliš velkou a silnou konkurenci, tak umístění na stupni vítězů je pro mne malý zázrak a o to více si toho cením.

Startovalo se v obci Červená Voda v 11 hodin na náměstí a bylo ,, krásné teplé počasí“ cca 35° C . Na startu panovala super nálada. Po startu se stoupalo 7 km do kopce k rozhledně a převýšení bylo ihned 530 m. To se vystoupalo na kopec Jeřáb, který má právě těch 1003 m.n.m. Trať byla suchá, plná prachu a kořenů. Nejlépe se jelo v lese, ale vždy když se vyjelo z lesa tak to byl mazec. Šotolinové cesty, prokládané asfaltem a teplý vzduch dělal divy. Rychlé úseky s prudkými stojkami a finálový výjezd po rozpálených loukách bylo dost tvrdé. Poslední sjezd sjezdovky a sprint do cíle bylo jako balzám na duši. Bylo vidět že nejen já , ale i všichni ostatní toho měli plné „kecky“.

       jeřáb1
  
Ale závod byl pro všechny stejný. V cíli na sportovním hřišti bylo výtečné zázemí a organizace skvělá. Nejenom, že se závod jede ve velmi krásné krajině, ale musím opravdu říci, že na to jak malá účast závodníků je,tak organizace je na vysoké úrovni. Od dostatečného zabezpečení tekutin, značení tratě, tak i hodování po závodě. Buchty, výběr za čtyř druhů jídel, bohatá tombola a rychlé vyhodnocení závodů. Na rozdíl od velkých závodů, kde je spoustu startujících měl tento závod velice příjemnou domácí atmosféru , s ostatními startujícími jsem probral nějaké technické informace, které se týkají kol. 

                                         jeřáb8 

Opravdu mohu tento závod jen doporučit !!!

Petr