MB a CMT Pálava

MORKOVSKÉ BAJK 2015

Dne 5.4.2015 jsem se v této nové sezóně účastnil svého prvního závodu. Úplně na rovinu se musím přiznat, že když jsem se ráno probudil a viděl jaké je venku počasí, tak bych nejraději nejel. Ale startovné bylo již zaplaceno, tak mi nezbylo než sebrat odvahu a jet.

 

Při příjezdu na místo mi bylo hned jasné, že účast na tomto závodě díky počasí je poloviční oproti loňskému závodu.

Závod byl velmi náročný a i když jsem byl pevně přesvědčen, že jsem na závodní sezónu fyzicky připraven, tak v zápětí jsem zjistil, že až v takové formě nejsem.

Trať byla dlouhá a bahnitá 46 km po lesních i zpevněných cestách, ale náročné sjezdy ve velmi bahnitém terénu a chvílemi jsem měl co dělat, abych to ustál. Kolo místy nepřehazovalo kolik nepořádku se tam dostalo. Převýšení závodu bylo 1150m, takže i kopečky nahoru mě stály dost sil. V tu chvíli jsem si uvědomil,že moje „super“ kondice dostala dost zabrat a když už nic, tak jsem to bral jako velmi dobrý trénink. Nakonec jsem dojel v celkovém pořadí na 57. místě a v kategorii na 5. místě.

CYKLOMRATON PÁLAVA 2015

Za týden na to jsem se dne 11.4.2015 zúčastnil závodu ze sérii CMT Pálava. A to musím říci, že to byla jiná paráda. Nádherné počasí, velká účast závodníků a opravdu všestranná trať. Oproti loňskému roku trochu pozměnili trať a tentokrát se jely 2 stejné okruhy. Začali jsme stoupáním do docela dlouhého kopce, aby nás pořadatelé trochu od sebe roztrhli. Projížděli jsme kolem vinných sklípků, potom mezi vinicemi pod hradem Děvín (Dívčí hrady), dále po polních a lesních cestách směr klenotnice, Bavory, Perná, Dolní Věstonice a zpět na Pavlov. Oproti závodu Morkovské bajk jsem už neměl takový pocit, že mám dobrou formu, ale za to o to více mě potěšilo, že se mi jelo super. Kopce jsem zvládal bez jakéhokoliv problému, kamenité cesty kolem vinic jsem téměř přelétal a sjezdy jsem si užíval a hlavně si chladil tělo. V sobotu bylo opravdu krásné slunečné počasí přes 20 stupňů. Samozřejmě je tato série CMT oblíbená, takže jsem měl radost, že se tam z našeho týmu objevila i Jana Čupová.  

Jediné, co mě opravdu zamrzelo, tak že jsem měl pocit, že organizace trochu upadá. Rozdělené startovní pozice nic neznamenaly, ostatní závodníci se vehementně cpali z boku na první startovní pozice, pořadatelé v podstatě nereagovali. Atmosféra při dojetí do cíle taky skoro žádná, stánky a občerstvení oproti předchozím ročníkům minimální počet. Nás závodníků se to sice až tak netýká, ale ti co tam dorazí spolu s nimi se nijak moc nezabaví.

Jinak jsem si opravdu závod užil, díky krásnému počasí se jelo úžasně !!!