Nejen ze závodů živ je bajker ;-)

Do první zářijové neděle se probouzím s urptutným závodním nasazením, sháním parťáka/parťačku na malý XC závod v poslkém Rydultowem....leč, jak tomu u mě bývá...Pár mrknutí rozespalých víček, protažení a závodní odhodlání rychle střídá potřeba "pohodové bajkovačky". Na Kubovu nabídku "Pojeď se mnou silniční SPAC" odpovídám bez zaváhání strohé NE. Silnici vnímám spíš jako takové své tréningové přibližovadlo a krom silničních maratonů mě na "galuskovém závodě" asi neuvidíš.... ;-)

                                               IMG 20140907 134410

Na návrh hodinového cross country poletu se chytá Klárka Kubínová, rozkaz zní jasně v 10odjezd...Klára je přesná jak hodinky, balíme kola do auta a já nenápadně zjišťuju Klářinu závodní urputnost. Hlavou mi totiž probleskl náhradní plán:

"Kašlem na závody a jedeme na Rychleby!!!" :-DDD. Klára k mému údivu nic nenamítá...Hurá, jedem na stezkyyy!

        mapa-RS-plasticka

Hodinka jízdy z Opavy jsme tam. Parkoviště u základny praská ve švech, což ale neznamená, že na stezkách bude "narváno". Naopak, bajkeři se po stezkách rozptýlí, spousta jich sedí u pívečka na základně, takže strach ze špuntu na trailech mít rozhodně nemusíte. Šup do dresu , namazat prdel a vzhůru na Sokolí vrch!

IMG 20140907 141659    IMG 20140907 141705

Počasí je "bikefirendly", sluníčko svítí, rtuť se ustálila na letních šestadvaceti °C, co víc si přát? Společnost v "první rundě" nám dělá Janča Ševčíková (Bike One tým Opava, nadějná to závodnice, kterou ve své kariéře stoply zdravotní patálie). 

První trail je jasný SUPERFLOW..jezdivý trail plný klopenek, muld a dropíků. Nestojíme, nefotíme, užíváme si jeho FLOW, který je prostě parádní! Pohodovým tempem se tahle dvojkobinace stoupacího trailu Dr. WIESSNERA + sjezdu Superflow dá otočit do hodinky a půl.

IMG 20140907 141902   IMG 20140907 144606

Drobné občerstvení na základně (točí tu skvělou "BRČU"- žlutou limonádu) a vyrážíme na druhé kolo. Opět stoupání na Sokolí vrch po trailíku dr. Wiessnera..pro nás HTčkáře parádní tréning do kopce- když si chceš dát do těla, jseš schopný nechat tam duši. Pro borce se sjezdovými speciály ale žádný med! 

WALES vynecháme, od jara visí upozornění ohledně těžby dřeva...i když se jet dá, od jara není udržovaný (dosypávaný štěrkem) a tak krizové místa jsou ještě krizovější, voda v průběhu roku stále pracuje a spousta míst je potokem splavená, lehce necháš někde převodník...

I SUPERFLOW vynecháme a rozhodujeme se pro (mou) oblíbenou kombinaci VELRYBA-TAJEMNÝ- MRAMOROVÝ- SJEZDY.

VELRYBA- krásný trail plný obřích balvanů. Jako vždy přichází jediné zaváhání v zatáčce, která vyhazuje, je moc zavřená a nabil si tady každý druhý, který ji tam "taky nečekal" :-D Tentokrát už zastavíme a děláme nějakou tu dokumentaci.

A tady pár videí z Velryby a Mramorového ;-) Velký šutr na Velrybě1, Karkule na šutru, Mramorový 1, Mramorový 2

                   IMG 20140907 142116

Velryba volně navazuje na TAJEMNÝ- ten umí být občas pěkně zrádný, leč slízám z kola snad jen jedinkrát , před potůčkem křížícím stezku...Po vydatných deštích byla louže hlubší než obvykle, takže dobrá volba...Katapultu přes rodla se chci vyhnout ;-)

MRAMOROVÝ- pro HTčko sice dost drncavý a techničtější trail, nicméně i ten si užíváme a s radostí míjíme skupinky bajkerů, kteří tlačím čí stojí u kriizovějších míst a špekulují nad tím"Kudy projet". Musím se přiznat, že se mi občas zvedne sebevědomí, když nám uhýbají i fullisti s integrálou, 130-130 zdvihy ;-)

SJEZDY- třešnička na dortu. Užívám si je z plna hrdla. Občas si poskočím, ale nezapomínám na limity svého pevného Ghostíka, který přece jen na skoky není stavěný.

IMG 20140907 152234   IMG 20140907 152252   

Dojíždíme nadšené k základně. Traily jsou zase po brigádkách krásně upravené, vymletá místa vysypaná štěrkem, požitek z jízdy je tak parádní! Zkouším si zapumpovat na PUMPTRACKU, na 29ce si připadám krapet neohrabaně, ale po chvíli to už i bez šlápnutí vcelku jde- Učím se rychle, učím se ráda :D (nesmrdí tu něco??? ;-) )

Video z pumpování :D ...počkejte, jak budu pumpovat po kempu s Dušanem Mihalečkem ;-) (instruktor z Kanadského Whistleru)

Neodpustím si perfektní cheese cake a pressíčko. S Klárkou se shodneme, že jsme se rozhodly skvěle a užily si jeden z posledních krásných letních dní na maximum!

Jo a bajkeři. Nezapomínejte na dobrovolný příspěvek stezkám!!! Paďo vás nevytrhne a tlupě okolo Pavla Horníka to pomůže k další údržbě pro Vás! Díky ;-)

Neplánované akce patří k těm nej! 

Pedálu zdar!

Karkule ;-)