Škoda Bike Maraton

Celý týden před závodem jsme věřili v krásné počasí, které se nakonec umoudřilo. Ostravský maraton byl široko-daleko jediný závod, takže jsme počítali s hojnou účastí. A taky bylo náš tým hodně vidět. Někteří již měli nové dresy z „kolekce“ 2010. Již od ranních hodin vše naznačovalo, že se pojede v krátkých. Konečně! První příležitost tak učinit.

 

Na výběr bylo ze dvou tratí: 37 a 68km. Byla možnost utvořit družstva, které se museli skládat ze žáků jedné školy. První místo bylo oceněno 10 000Kč na účet školy. Slezské gymnázium už se několikrát snažilo o dobytí této sumy, ale nikdy se to nezdařilo. Ale sobotní teplotní podmínky, složení týmu i konkurence ukazovala, že dnes jsou ty nejlepší podmínky pro vítězství.

 

Na start krátké trati se tedy postavilo školní družstvo ve složení Ondřej Čmelík, Tomáš Waigner, Jan Jurečka a Jiří Oslizlo. Dále samostatně startovali Martin Stein, Radek Frkal, Marek Hřivňacký, oba Oslíci, Jakub Jelen st. a mnoho dětí v našich barvách. Na dlouhé trati reprezentovali naše barvy Miroslav Frkal, Tomáš Kaštovský, Jakub Sedlář, Kryštof Sas, Tomáš Boreček, Michael Vilášek, Tomáš Kubný a nakonec nedobytný Petr Čech.

 

Už od začátku bylo tempo velmi rychlé. Balík polknul Ostravské natěšence z řad hobbíků, kteří se jím propadli z čelních pozic na startu. Již po několika kilometrech si „zapíchal“ Franta Konečný z BSS a Lucku shodil nějaký uspěchaný zakomplexovanec. Bohužel přišla všemi očekávaná sjezdovka, která prověřila zimní přípravu a tedy znechutila trať mnohým zúčastněným. Na vrcholu stála personální ředitelka týmu Monča, která velkým Tirolským zvonem povzbuzovala spolu s Pavlem fotografem.

 

Do cíle nakonec dorazil jako první z našich na krátké trati Jiří Oslizlo ml. a v těsném závěsu za ním šrotil Mára Hřivňacký. Oba okolo 30. místa v celkovém pořadí. Zanedlouho jsme vítali Toma Waignera, Honzu Jurečku a Ondru Čmelíka. Dojezdem posledního člena štafety se zpečetilo naše vítězství, ve které jsme dlouho věřili.

 

Z dlouhé trati dojel jako první s obrovským náskokem Zdeněk Mlynář. Do 10. místa dojel nášJakub Sedlář. Po „malé“ pauze protli cílovou pásku Tomáš Boreček, Kubný a všichni ostatní členové NL. Někteří dojeli hůř, než od sebe očekávali. Stav kola nebo orientace na trati jim znemožnila jejich ambice na dobré umístění. V sobotu si zapíchali Kryštof Sas a Radek Oslizlo ml, který běžel 5km do cíle.

 

Po pozření „prvotřídního“ guláše a následném vyhlášení jsme se vydali na krátkou cestu k domovu. Za vedoucího týmu bych Vám rád poděkoval za hojnou účast.

 

FOTKY ze závodů najdete zde.

Výsledky zde.

 

 

Oslizlo Jiří, 25.4.2010