Nova Author Cup

Už minulý rok mě lákal tento masový závod . Jenže jsem nejel.  Možná ale bohudík, když jsem sledoval videa a slyšel jaké panovalo počasí ...Směr Jizerské hory jsme se vydali už v pátek.  Celou cestu nepršelo,  žel takříkajíc „chcalo“.

U prezentace jsem se dozvěděl,  že se startuje podle čísel a ve vlnách,  takže s mým číslem 2738 to bude hodně velká sranda!  Jak se na pátek sluší,  proběhla i návštěva místního hostince s kvalitním plzeňským ionťákem. Zdejší osazenstvo pitný režim vůbec nepodceňovalo a povzbuzení na zítřejší závod si dodávalo ale už méně kvalitním zpěvem.

Ráno svítí sluníčko, teplota lehce pod bodem mrazu a jasná obloha, zkrátka parádní počasí. Přesun na start, zahřátí klik a zařazení do před poslední vlny. V 10:00 oficiální start,  posunuju  se pomalým tempem k pásce . Naše vlna byla odstartována o 12 minut později. Už 300 metrů od startu dojíždím neuvěřitelný balík, který se pomalu šine do prvního kopce. Začínám řvát  pravá,  levá, střed a míjím lidi s pláštěnkami, v teplákách. Borec si dokonce veze brašny na nosiči a vypadá to, že si tam veze 2 lahváče a 30 deka  gothaja . Na silnici je dost místa, snažím se předjíždět, co to dá. Cesta se zúžila, balík se skoro zastavil, přesto se prodírám dopředu. Následuje dalších 15 kilometrů asfaltu a předjíždění. Na první občerstvovačku beru čokoládu a frčím dál . Asfalt, panely...,  nic jiného na trati není .

Kolem 40tého kiláku toho začínám mít dost,  nohy přestávají jet. Krize a plácaní probíhá až na druhou občerstvovačku na Bedřichově,  kde začíná konečně pořádný kopec. Začínám mi to zase jet . Poslední jak jinak než asfaltový výjezd před cílem stahuju ještě pár pozic.  Následuje sjezd do cíle. Je to k neuvěření,  ale není po asfaltu,  ani po panelech a už to vypadá jak na bikových závodech . V cíli mi ukazuju tabule 15. místo v kategorii a tak nevím jestli mám být s výkonem spokojený či ne , ale předjet 2000 lidí je docela zážitek! Jak slézám z kola chytám neuvěřitelné křeče a jsem rád , když dojdu k výdejně jídla , kde beru útokem talířek, kde je vysypané lipo. Závod jsem si užil,  i když trať spíš na krosku nebo dokonce silnic. Ale 3500 lidí asi ani jinam vypustit nemůžete.